Dwa srebra lublinianek

Drugi dzień mistrzostw Polski w pływaniu w Gorzowie Wlkp. i kolejne medale pływaczek z Lublina. Na podium stanęły Paulina Barzycka z Olimpii i Iwona Lefanowicz (Skarpa).
Tym razem nie udało się zdobyć złota. Pływająca stylem dowolnym na 200 m Paulina Barzycka z Olimpii Lublin stanęła w szranki m.in. z Otylią Jędrzejczak i wywalczyła srebrny medal. Natomiast najlepsza polska pływaczka, reprezentująca AZS AWF Warszawa, wygrała bez problemów i osiągnęła minimum na zbliżające się mistrzostwa Europy w Debreczynie (krótki basen) i Eindhoven (długi).

Z kolei ozłocona w czwartek na dystansie 200 m grzbiecistka Iwona Lefanowicz ze Skrapy Lublin, tym razem na 100 m była druga. Utalentowana 15-latka przegrała o 10 setnych sekundy z Jagodą Piechocką z Warszawianki. Startująca w tej samej konkurencji Zuzanna Mazurek z Fali Kraśnik, czwartkowa brązowa medalistka na 200 m, zajęła piąte miejsce.

Szósty na 200 m st. dowolnym był Konrad Czerniak z Wisły Puławy, a jego klubowy kolega Maciej Certa na 400 m stylem zmiennym zajął siódmą lokatę.

Mistrzostwa Polski potrwają do niedzieli.