Złoto Lefanowicz

Znakomicie wypadła podczas mistrzostw Polski seniorów w pływaniu, które odbywają się w Gorzowie Wielkopolskim, Iwona Lefanowicz. Zawodniczka Skarpy Lublin zdobyła złoty medal.

Zawody trwają od czwartku. W sumie startuje kilkuset pływaków z 76 klubów z całej Polski. Wśród nich także ci najlepsi, z Otylią Jędrzejczak, Pawłem Korzeniowskim i Mateuszem Sawrymowiczem na czele. W szranki stanęli z nimi między innymi utalentowani zawodnicy z naszego regionu.

W pierwszym dniu imprezy świetny wynik uzyskała 15-letnia grzbiecistka z Lublina Iwona Lefanowicz, która na dystansie 200 m wywalczyła złoto. Jej rywalka z Fali Krasnik Zuzanna Mazurek zdobyła medal brązowy. Warto zaznaczyć, że podczas eliminacji zawodniczki uzyskały dokładnie odwrotne miejsca.

Również brąz na 50 m stylem dowolnym wywalczył Konrad Czerniak z Wisły Puławy. Ósmy na 800 m st. dowolnym był jego klubowy kolega Robert Kawęcki. Magda Kędracka, reprezentująca Orlika Lublin, motylkiem na 200 m była 14., a Michał Czarnecki stylem dowolnym na 50 m dopiero 23.

Dobre wyniki naszych pływaków mogą otworzyć im drogę do imprez międzynarodowych, takich jak mistrzostwa Europy na krótkim basenie w Debreczynie (13-16 grudnia 2007), mistrzostwa Europy w Eindhoven w marcu 2008 r., a także mistrzostwa świata na krótkim basenie w Manchesterze (kwiecień 2008).