Jedna judoczka z Warmii i Mazur

Emilia Rulka z olsztyńskiego Rekordu będzie jedyną przedstawicielką Warmii i Mazur podczas mistrzostw Europy w kategorii Open, które w najbliższy weekend odbędą się w Warszawie
W mistrzostwach Starego Kontynentu wystartują także inne Polki - Małgorzata Górnicka i Marzena Makuła z Wrocławia oraz Magdalena Kozioł z Gdańska.

- W tej chwili ciężko powiedzieć, kto przyjedzie na ten turniej, ale z tego, co wiem, to niektórzy zawodnicy chcą trochę odpocząć przed najważniejszymi imprezami - przyznaje Aleksander Wolski, szkoleniowiec zespołu. - Emilia dotychczas startowała tylko w kraju, ponieważ skupiła się na nauce, dlatego sam jestem ciekaw, jak zaprezentuje się w rywalizacji z innymi judoczkami.

W zawodach miała uczestniczyć też klubowa koleżanka Rulki - Urszula Sadkowska, która objęta jest przygotowaniami do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Niestety od miesiąca jedna z czołowych zawodniczek w naszym kraju leczy ścięgna Achillesa. W środę w Warszawie przechodziła kontrolne badania i choć jak twierdzą lekarze, nastąpiła zdecydowana poprawa, to jej udział w pojedynkach na razie jest niemożliwy. Mimo to olsztynianka już na początku grudnia wyjeździe z reprezentacją na zgrupowanie i turniej Pucharu Świata do Japonii (punkty kwalifikacyjne otrzymują jedynie zawodnicy z Azji). Na macie stanie jednak dopiero w przyszłym roku, szansę na zdobycie cennych oczek gwarantujących występy na olimpiadzie Sadkowska otrzyma podczas startów w Pucharze Świata w Pradze, Warszawie oraz w mistrzostwach Europy (w Portugalii). W tym ostatnim turnieju punkty liczą się podwójnie.