Valencia poza Ligą Mistrzów!

Valencia zremisowała 0: 0 z Schalke i odpadła z Ligi Mistrzów. Hiszpanie walczą już tylko o trzecie miejsce gwarantujące udział w Pucharze UEFA.

Finalista LM z 2000 i 2001 od 32 minuty meczu z Schalke grał w 10, bo czerwoną kartkę dostał kapitan David Albelda. - Nic nam się dzisiaj nie udawało. Mieliśmy kilka szans, ale po zejściu Davida grało nam się trudniej - powiedział napastnik Valencii David Villa.

- Druga połowa była dla nas ciężka, ale dobrze sobie poradziliśmy. Mieliśmy trzy okazje bramkowe - powiedział trener Hiszpanów Ronald Koeman. Holender został szkoleniowcem klubu miesiąc temu, w dwóch meczach LM zdobył tylko jeden punkt.

Schalke, by awansować do 1/8 finału LM musi w ostatniej kolejce wygrać u siebie z Rosenborgiem. Valencia, by zakwalifikować się do Pucharu UEFA musi wygrać z pewną pierwszego miejsca Chelsea.