Dariusz Pawlusiński rok dłużej w Cracovii

Najważniejszą informacją nie jest zwycięstwo Cracovii nad Jagiellonią Białystok w Pucharze Ekstraklasy, ale przedłużenie o rok kontraktu przez Dariusza Pawlusińskiego


Obie drużyny potraktowały mecz dość ulgowo. Trener gospodarzy Stefan Majewski wystawił tylko trzech graczy z podstawowego składu w meczu z GKS-em Bełchatów (Kulig, Szczoczarz i Bojarski), a szkoleniowiec Jagiellonii czterech. Cracovia już wcześniej zapewniła sobie awans do ćwierćfinału PE, ale rywale wciąż nie byli tego pewni.

Mecz rozgrywano w zamieci śnieżnej, na liniach sędziego Erwina Paterka wspomagały asystentki. Przed jego rozpoczęciem podgrzewana murawa była jeszcze zielona, ale już do przerwy została przykryta śniegiem. Lepiej na takim boisku czuli się gospodarze, wśród których pierwszy raz po przewlekłej kontuzji wystąpił Michał Karwan, a debiutował Mateusz Urbański. Cztery znakomite sytuacje miał Kamila Witkowski, z czego trzy po zagraniach Marcina Bojarskiego. Wykorzystał jednak tylko jedną.

Po przerwie mecz był zdecydowanie słabszy. Dopiero w końcówce Cracovia przycisnęła i mogła zdobyć kolejne bramki. W marnowaniu sytuacji Witkowskiego zastąpił Tomasz Moskała. Tuż przed ostatnim gwizdkiem po starciu groźnej kontuzji doznał bramkarz Jagiellonii. Marcin Mańka prawdopodobnie złamał kość podudzia. Oprócz Mańki urazu doznał także Łukasz Szczoczarz. Wstępna diagnoza nie jest optymistyczna - złamanie palca stopy.

Trener Majewski: - Zaskoczyła nas pogoda, ale trzeba było grać. Do przerwy mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, gdyby nie te warunki pewnie byśmy więcej wykorzystali. Jagiellonia nie zagroziła bramce.

Innego zdania był Józef Antoniak, szkoleniowiec Jagiellonii: - Spotkanie nie powinno być rozgrywane, bo widzieliśmy skutki gry na śniegu, czyli kontuzje.

Pawlusiński przedłużył kontrakt do czerwca 2009 roku: - Jestem z tego zadowolony, bo w Krakowie czuję się bardzo dobrze. Teraz trzeba zacząć grać.

Cracovia1 (1)
Jagiellonia0
Cracovia: S. Olszewski - Kulig, Urbański Ż, Uszalewski - Karcz, Karwan (78. Nowak), Wiśniewski (69. Wacek), Szwajdych Ż - Bojarski Ż (66. Moskała), Witkowski, Szczoczarz (87. Baran).

Jagiellonia: Mańka (90. A. Olszewski) - Napierała, Nowotczyński, Rodnei, Wasiluk (31. Stankiewicz) - Niedziela Ż, Kwiek (69. Karankiewicz), Falkowski, Truszkowski - Konon, Marczak (59. Janik).