Hokeiści przegrani od pierwszych minut

Dwie wyjazdowe porażki hokeistów TKH. W obu spotkaniach problemem było fatalne rozpoczęcie meczu - torunianie już po pierwszej kwarcie musieli odrabiać spore straty.

W pojedynku z GKS Tychy torunianie już po pierwszej minucie przegrywali aż 0:2 ! Najpierw Piotr Sarnik, a później Mariusz Justka wykorzystali dekoncentrację zespołu Mariana Pysza. Stracone na początku spotkania bramki przesądziły o wyniku: TKH grał później znacznie lepiej, ale zdołał doprowadzić tylko do remisu. A w dogrywce więcej szczęścia mieli gospodarze - zwycięstwo zapewnił im Michał Garbocz.

W niedzielny wieczór według podobnego scenariusza przebiegał mecz w Krakowie. Torunianie ledwo zdążyli wyjechać na taflę lodowiska, a po minucie gry gospodarze już objęli prowadzenie. Michał Plaskiewicz nie zdołał zatrzymać silnie uderzonego krążka. Później torunianie przejęli na krótko inicjatywę. Nie przyniosło to skutków. Za to w 10 min. Stracili kolejną bramkę. Robert Fraszko musiał usiąść na ławce kar, a chwilę później efektownym strzałem popisał się były hokeista TKH Daniel Laszkiewicz. Cracovia w tym momencie prowadziła już 2:0.

TKH w drugiej tercji kilka razy zakładał hokejowy zamek pod bramką Cracovii, ale nigdy nie zdołał zmienić przewagi na gol. Za to w ostatniej części niedzielnego spotkania wigor odzyskali krakowianie. Już w 44 min. Doskonałym strzałem popisał się Leszek Laszkiewicz - Plaskiewicz nie zdążył go złapać, ale przed stratą bramki torunian uratowała poprzeczka. Dwie minuty później goście nie mieli już tyle szczęścia - po zespołowej akcji wynik na 3:0 podwyższył Grzegorz Pasiut.

Wyniki meczów

GKS - TKH 3:2

Tercje: 2:0, 0:1, 0:1, d. 1:0

Bramki: 1:0 Sarnik (1.), 2:0 Justka (1.), 2:1 Jastrzębski (28.), 2:2 Buril (44.), 3:2 Garbocz (65.)

Cracovia - TKH 4:1

Tercje: 2:0, 0:0, 2:1

Bramki: 1:0 Piotrowski (2.), 2:0 D. Laszkiewicz (10.), 3:0 Pasiut (46.), 4:0 Drzewiecki (52.), 4:1 Cychowski (60.)

TKH: Plaskiewicz - Dąbkowski, Buril, Bomasetk, Mravec, Dołęga - Cychowski, Kubat, Koszarek, Musil, Marmurowicz - R. Fraszko, Koseda, Jastrzębski, Dzięgiel, Wieczorek - Dalke, Chrzanowski, Kuchnicki

Pozostałe wyniki: Energa/Stoczniowiec Gdańsk - Polonia Bytom 2:3, Zagłębie Sosnowiec - Cracovia Kraków 1:4, Naprzód Janów - KH Sanok 5:4, Unia Oświęcim - Wojas/Podhale Nowy Targ 3:5; Polonia - KH 3:1, GKS - Unia 9:0, Podhale - Naprzód 0:2, Stoczniowiec - Zagłębie 5:4