Dwójka świętokrzyskich zawodników biegała z kadrą w Japonii

Polska sztafeta maratońska z Rafałem Wójcikiem z KKL-u Farta Kielce i Agatą Dróżdż z Juventy Kobex Starachowice zajęła 12. miejsce na zawodach Ekiden w Chibie.
Przed rokiem męska sztafeta Polaków (z Wójcikiem w składzie) była dziewiąta. Teraz w mieszanym zespole nie udało się już tego powtórzyć. Jako pierwsza z Polek startowała debiutantka ze Starachowic Agata Dróżdż. Swoje 5 km pokonała w czasie 17 min 58 s, o ponad dwie minuty gorzej od Angielki Kate Reed, co zepchnęło biało-czerwonych na ostatnią, 15. lokatę. Tę pozycję, wyprzedzając Koreańczyka i Włocha, poprawił następny w zespole Rafał Wójcik. On dystans 10 km przebiegł w 30,34 min, co było 11. wynikiem zmiany, ale też z najlepszym Amerykaninem Scottem Bauhsem przegrał o prawie dwie minuty. Najlepiej z Polaków spisał się Henryk Szost - jego szósty rezultat na przedostatniej zmianie wyprowadził Polskę na 12. miejsce z łącznym czasem 2:15.10.

Na pierwszych trzech lokatach znalazły się faworyzowane sztafety gospodarzy (2:05.56) przed Kenią (2:07.06) i Rosją (2:08.00).