Władysław Łach zostaje w Stali

Władysław Łach nadal będzie trenerem II-ligowych piłkarzy Stali Stalowa Wola. - Podpisaliśmy z trenerem umowę do 30 czerwca przyszłego roku - mówi Marek Jarecki, prezes stalowowolskiego klubu.


Łach prowadził zespół Stali od 12. kolejki po tym, jak zastąpił Albina Mikulskiego. W ośmiu meczach pod wodzą nowego szkoleniowca stalowowolanie zdobyli 16 punktów i zakończyli rundę jesienną na 14. miejscu. Dotychczasowy kontrakt Łacha ze Stalą kończy się 30 listopada, ale już wiadomo, że został on przedłużony. - Podpisaliśmy kontrakt do 30 czerwca. Cel, jaki przedstawiliśmy trenerowi, to znalezienie się w nowej I lidze - mówi prezes Jarecki.

- Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Do wyjaśnienia pozostaje kwestia mojej pracy w Cracovii [tam Łach odpowiadał za skauting - przyp. red.]. Będziemy w tej sprawie rozmawiać. Najprawdopodobniej na jakiś czas się rozstaniemy, żebym mógł się skoncentrować na pracy w Stali - mówi trener stalowowolskich piłkarzy.

Treningi będą się odbywać do końca listopada, a przygotowania do rundy wiosennej piłkarze Stali rozpoczną na początku stycznia. Pierwszy sparing Stal rozegra 26 stycznia z wicemistrzem Polski GKS-em w Bełchatowie. 30 stycznia podopieczni Łacha zmierzą się na sztucznej murawie z Hetmanem Zamość, a mecz odbędzie się w Łęcznej albo Puławach. Kolejnymi rywalami Stali będą KSZO Ostrowiec, Siarka Tarnobrzeg, Stal Rzeszów oraz prawdopodobnie Radomiak Radom. W planach jest obóz przygotowawczy w Gutowie Małym pod Łodzią, który odbędzie się od 13 do 23 lutego. Podczas tego obozu piłkarze powinni rozegrać trzy sparingi, a ich rywalami będą młodzieżowe zespoły Widzewa Łódź lub ŁKS-u Łódź występujące w Młodej Ekstraklasie.