Kostecki poznał rywala

Mukadi Manda będzie przeciwnikiem Dawida "Cygana" Kosteckiego podczas gali bokserskiej Senator Night of the Champions.
Emocje po pojedynku amatorskich reprezentacji Polski i Irlandii, który odbył się w czwartek w Rzeszowie, jeszcze nie opadły, a już za trzy tygodnie kibice w Rzeszowie będą mogli znowu zobaczyć kawałek dobrego boksu. Na 15 grudnia zaplanowano bowiem galę bokserską, w której swoją walkę stoczy m.in. rzeszowianin Kostecki.

Kostecki w walce o tytuł mistrza interkontynentalnego IBC zmierzy się z zawodnikiem z Konga Mukadim Mandą, który na 40 walk w zawodowym ringu wygrywał 21 razy. "Cygan" w trakcie rzeszowskiej gali miałby szansę walczyć o tytuł mistrza świata IBC, pod warunkiem że Roy Jones Jr. zwakatowałby pas mistrzowski. Jones Jr. postanowił jednak bronić tytułu w ringu, dlatego Kostecki będzie walczył o pas interkontynentalny.

Z kolei Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, który także zaprezentuje się rzeszowskim kibicom, skrzyżuje rękawice z Brytyjczykiem pochodzącym z Ghany Aloryi "Terrible" Mensah. Mensah na 19 walk wygrywał 14 razy.

Od poniedziałku będzie można nabywać bilety na galę. Wejściówki w cenie od 15 do 40 zł na trybuny i od 30 do 200 na krzesełka wokół ringu będą dostępne w Hali Podpromie, w centrum handlowym Europa, w kinie Zorza, w hipermarkecie Tesco i w kinie Helios.