Wojskowi wygrali z Warszawianką

PIŁKA RĘCZNA 11 Cenna wygrana w Warszawie zbliżyła Grunwald Poznań do czołówki I ligi, gdzie jest już od dawna Nielba Wągrowiec.


W tej kolejce zwycięstwa zanotowały dwie najlepsze wielkopolskie drużyny.

Warszawianka - Grunwald Poznań 24:26 (12:12)

Po bardzo dobrej grze w obronie wojskowi pokonali w Warszawie sąsiada w tabeli. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie, w której to Warszawianka częściej wychodziła na nieznaczne, jedno- czy dwubramkowe prowadzenie, przyszła końcówka tej części gry, która mogła zaważyć na wyniku meczu. Oto bowiem w 28. min Paweł Rafalski próbował dogonić wychodzących z kontrą rywali. Zaatakował, a sędziowie odgwizdali faul. Pokazali poznańskiemu szczypiorniście czerwona kartkę. Na dodatek na 2 min na ławkę kar powędrował, niemal w tym samym momencie, także Karol Chyżyński, a zatem na przełomie pierwszej i drugiej połowy meczu Grunwald znalazł się w bardzo trudnym położeniu. Grał bowiem osłabiony brakiem dwóch graczy.

Warszawianka nie wykorzystała tej szansy. Przeciwnie, sama straciła bramkę na 12:13. Od tej pory ani razu już nie wyszła na prowadzenie. Jeszcze w 45. min gospodarze zdołali wyrównać na 18:18. Pod koniec meczu poznaniacy prowadzili już jednak dwoma, trzema bramkami i dowieźli do końca cenne zwycięstwo.

GRUNWALD: Tarko, Peda, Krekora - Przybylski 0, Niedzielski 10, Komisarek 0, Draszkiewicz 2, Adamczak 2, Hildebrandt 6, Chyżyński 1, Rafalski 3, Guraj 2Wolsztyniak Wolsztyn - Nielba Wągrowiec 29:39 (16:18)

To nie był równy mecz. Gospodarze prowadzili jedynie na początku, 2:1. Od 4. min wyżej notowana Nielba zdobywała przewagę. Przy stanie 23:19 dla ekipy z Wągrowca mecz znajdował się już całkowicie pod jej kontrolą. Był moment, że Nielba prowadziła różnicą 11 bramek.

WOLSZTYNIAK: Kierych, Wawrowicz - Wieczorek 8, Kaczmarek 5, Kiciński 7, Młynkowiak 1, Kubiak 1, Rączkowiak 2, Pietruszka 2, Wajs 1, Kokowski 2

NIELBA: Konczewski, Kuć - A. Kwiatkowski 0, Gierak 8, Witkowski 4, Przysiek 8, Kasprzak 1, Sielecki 1, Lisieck 3, Borek 0, Kaczor 5, Popławski 7, Gąsiorowski 0, B. Kwiatkowski 2