OKS i Olimpia testują nowych piłkarzy

Podczas środowego kontrolnego spotkania z Granicą Kętrzyn sztab szkoleniowy trzecioligowego OKS 1945 Olsztyn sprawdzi kilku nowych zawodników. W czwartek z kolei elbląska Olimpia zagra z Wierzycą Pelplin
Do Kętrzyna pojedzie część piłkarzy, którzy nie mieli zbyt wielu okazji do gry w rundzie jesiennej (OKS z 32 punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli). Andrzej Nakielski, szkoleniowiec OKS przyglądał się będzie także kilku nowym zawodnikom - Maciejowi Szostkowi (olsztynianin, rundę jesienną spędził w Drwęcy NML), Pawłowi Szypulskiemu (Orzeł Janowiec Kościelny), Marcinowi Łukaszewskiemu (Błękitni Pasym, był już wcześniej przymierzany do gry w OKS) oraz Marcinowi Zakrzewskiemu (Start Nidzica). Możliwość przekonania do swoich umiejętności będzie miał także Przemysław Czerwiński, który przed sezonem został wypożyczony do Motoru Lubawa.

Jednak największym wzmocnieniem w zimowej przerwie OKS 1945 ma być Marcin Wincel, który jest doskonale znany na Warmii i Mazurach. Obecnie jest zawodnikiem pierwszoligowej białostockiej Jagiellonii (w grę wchodzi wypożyczenie), ale w przeszłości grał m.in. w olsztyńskim Stomilu (cztery występy w ekstraklasie), Warmii Olsztyn, Granicy Kętrzyn, Jezioraku Iława, Polonii Lidzbark Warmiński, Granicy Kętrzyn i Drwęcy NML. Doświadczony piłkarz, jakim jest Wincel może zagrać na środku obrony OKS (gdzie obecnie występują Tomaszowie - Zakierski i Aziewicz), czy w środku pola (Grzegorz Lech, Kamil Graczyk, Paweł Alancewicz).

Władze klubu nie zamierzają się pozbywać zawodników z pierwszego składu, choć np. o Łukasza Suchockiego, dopytywali się już działacze pierwszoligowego Zagłębia Lubin.

Po ostatnim meczu z Nadnarwianką olsztynianie mieli tydzień wolnego, teraz trenować będą do 20 grudnia, później udadzą się na urlopy. W zajęciach w najbliższych dniach zabraknie Pawła Alancewicza, który od 26 do 30 listopada będzie przebywał na konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski (rocznik 1989).

Pierwsze treningi OKS 1945 rozpocznie w styczniu (6-7). Na początku lutego olsztynianie wyjeżdżają na obóz przygotowawczy na Wybrzeże, gdzie zaplanowane są kontrolne spotkania. Kibice OKS znów będą niepocieszeni, ponieważ ze względu na brak odpowiedniego boiska w naszym mieście, sparingi rozegrane zostaną na wyjeździe.

Podopieczni Andrzeja Nakielskiego zmierzą się z drugoligowcami - Polonią Warszawa (2 lutego), z Arką Gdynia (1 marca) oraz gdańską Lechią (termin do ustalenia). Kilka dni później rywalem naszych piłkarzy będzie czwartoligowy Huragan Morąg (7/8 marca).

Olimpia też nie próżnuje

Po słabej rundzie jesiennej (14 punktów i 13 miejsce w tabeli) do większych zmian kadrowych szykują się działacze elbląskiej Olimpii. W minioną sobotę odbył się towarzyski mecz z Wierzycą Pelplin, gdzie Tomasz Wichniarek, szkoleniowiec Olimpii, przyglądał się nowym zawodnikom. Jedynym testowanym piłkarzem mającym na swoim koncie występy w elbląskim klubie był Adam Niedźwiecki (z drużyny juniorów), który strzelił dwie bramki (wygrana 2:1). Trzecioligowcy zagrali w następującym składzie: Krzysztof Cichy (obecnie Lech Poznań) - Artur Kowalczyk (Kotwica Kołobrzeg), Andrzej Borys (Kotwica), Mateusz Ptaszyński (Zatoka Braniewo), Krystian Gorgol, Rafał Onofryjuk, Mariusz Dreszler (Concordia Elbląg), Piotr Werhun (Błękitni Orneta), Łukasz Sorkowicz (Zatoka Braniewo), Marcin Pisarczyk, Maciej Zając (Kotwica), Adam Niedźwiecki. W czwartek w Gdyni odbędzie się kolejny sparing z Wierzycą, w którym ponownie pojawią się Sorkowicz, Ptaszyński, Niedźwiecki, Dreszler, Gorgol, Onofryjuk.

- Biorę ze sobą także kilku juniorów - mówi Tomasz Wichniarek. - Chcemy przetestować też piłkarzy z Pelikana Łowicz, TKP Toruń, rezerw Jagiellonii Białystok oraz MKS Mława.

W najbliższych dniach zostanie opracowany terminarz kontrolnych spotkań, a na pierwszym treningu zawodnicy spotkają się na początku stycznia. Być może nie będzie na nim Sławomira Mazurkiewicza, który od kilku dni przebywa na testach w Górniku Łęczna. Nowych klubów szukają także Ernest Matusewicz i Adrian Fedoruk.

Trzecioligowe zmagania rozpoczną się 15-16 marca (w Nowym Mieście Lubawskim odbędą się derby województwa - Drwęca zmierzy się z Olimpią, natomiast OKS jedzie do Nowego Dworu Mazowieckiego). 30 kwietnia olsztynianie zagrają w Elblągu, natomiast piłkarze Drwęcy zawitają do Olsztyna w ostatni weekend maja.