Sport.pl

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. chce Dawida Jarkę

To może być hit transferowy. Lider klasyfikacji strzelców ekstraklasy, napastnik Górnika Zabrze Dawid Jarka jest celem numer jeden Dyskobolii Grodzisk Wlkp. Ma trafić do Wielkopolski już w przerwie zimowej
Dwudziestoletni piłkarz jest odkryciem tego sezonu. Zasłynął tym, że w październikowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec strzelił cztery gole i wyszedł na zdecydowane prowadzenie w wyścigu o koronę króla strzelców. W sumie zdobył w tej rundzie dziesięć bramek.

Według naszych nieoficjalnych informacji Jarka stał się celem numer jeden Dyskobolii na najbliższy okres transferowy. Grodziski klub jest gotów sprzedać swojego najlepszego napastnika Adriana Sikorę, któremu zgodę na transfer obiecał niedawno prezes Groclinu Zbigniew Drzymała. Żąda on za swojego napastnika pół miliona euro (ok. 1,85 mln zł). Nawet jednak, jeśli Sikora nie odejdzie z Grodziska, sprowadzenie Jarki jest bardzo prawdopodobne. Dyskobolia jest bowiem gotowa zapłacić za niego ok. 1,2 mln zł. A tyle, według nieoficjalnych informacji, mniej więcej wynosi klauzula odstępnego w kontrakcie piłkarza. Doniesieniom o istnieniu klauzuli zaprzeczył jednak wczoraj prezes Górnika Ryszard Szuster. Przed zakończeniem tegorocznych rozgrywek ekstraklasy trudno też będzie potwierdzić w Grodzisku wiadomość o zatrudnieniu Jarki. Nikt nie chce "palić transferu"- Na teraz nie ma tematu - mówi dyrektor sportowy klubu Tadeusz Fajfer.

Jeżeli utalentowany napastnik trafiłby do Dyskobolii, podążyłby tym samym szlakiem, który wcześniej pokonywali Sikora i Andrzej Niedzielan. Obaj trafili do Wielkopolski po udanych występach w Zabrzu. Ten drugi jesienią 2003 r. strzelił dla Górnika 15 goli w 14 meczach i zimą był już w Grodzisku. Rok później, gdy Niedzielan odchodził do NEC Nijmegen, Drzymała jako jego następcę sprowadził Sikorę, który w swoim debiutanckim roku w ekstraklasie zdobył dla zabrzan 10 bramek i trafił do reprezentacji Polski.

Dyskobolia szuka też wzmocnień swojego ataku w niższych ligach. Na jeden z meczów grodziszczan w Pucharze Ekstraklasy (z Ruchem Chorzów lub ŁKS Łódź) przyjedzie najskuteczniejszy napastnik drugiej grupy trzeciej ligi - Kamil Jackiewicz z Kotwicy Kołobrzeg. 24-letni zawodnik zdobył tej jesieni 14 goli w 16 występach.