Sport w skrócie

Przegrywali z mistrzami

Cztery razy stawali na podium świętokrzyscy bokserzy na XX ogólnopolskim turnieju młodzików im. Pawła Szydły (rocznik 1993). Najwyższe, drugie miejsce zajął w Poznaniu Albert Wartkowski (Rushh Kielce), przegrywając w finale z Janem Rybarczykiem (Polonia Leszno) 0:3. Na trzecich pozycjach sklasyfikowano też dwóch kolejnych kielczan - Dawida Kurka (uległ 1:2 Grzegorzowi Kozłowskiemu z Gwardii Warszawa) i Marcina Witkowa (przegrał 0:3 z Norbertem Bubaczem ze Stelli Gniezno) oraz Jarosława Styczyńskiego (Star Starachowice, w półfinale pokonał go 3:0 Patryk Szymański z Zagłębia Konin). Wszyscy pogromcy świętokrzyskich bokserów wygrali swoje walki finałowe. W imprezie wystartowało 86 zawodników z 32 klubów.

Orlicz pobił wszystkich

Komplet pierwszych miejsc zdobyli na Krajowym Turnieju Juniorów w Sochocinie badmintoniści Orlicza Suchedniów. - Pojechaliśmy w najmocniejszym składzie i wygraliśmy z resztą Polski 5:0 - cieszył się opiekun Orlicza Stefan Pawlukiewicz. W singlu juniorek zwyciężyła Magdalena Gałek, wśród juniorów Tomasz Persona, w deblach Gałek z Anną Bojanek z Zamościa i duet Persona - Filip Przyjemski, a w grze mieszanej Przyjemski z Katarzyną Borys z Zamościa.

Nike nr 1 wśród UKS-ów

Najmłodsi badmintoniści z Suchedniowa grający pod szyldem Nike zajęli pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej na Krajowym Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych w Zamościu. W turnieju dziewcząt (do lat 11) suchedniowianki zdobyły komplet miejsc na podium - wygrała Zuzanna Glijer przed Wiktorią Dąbczyńską i Weroniką Jędrzejczyk, a wśród chłopców najlepszy - piąty - był Patryk Kwaśniewski. W zawodach startowało ponad 160 zawodników.

Drugi puchar Matuszyka

Zwycięzca samochodowego cyklu kryteriów toru Kielce "SuperOES" Zbigniew Matuszyk (mitsubishi evo V) wygrał rozgrywany także w Miedzianej Górze Puchar Jesieni. W stawce 43 kierowców był najlepszy nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale także w klasie pow. 2000 ccm. W pozostałych klasach wygrywali: Robert Mazurkiewicz (fiat uno, do 1000 ccm), Karol Wyka (fiat sc, 1300 ccm), Przemysław Nowak (suzuki swift, 1600), Ireneusz Chaiński (renault clio, 2000), Piotr Ćwieluch (bmw, tylny napęd), a wśród gości kierowca Automobilklubu Kieleckiego Rafał Grzesiński na peugeocie 106.

Trójki dla WSH

Drużyna WSH została zwycięzcą turnieju trójek piłkarskich o puchar strony internetowej "Kielecki futbol". W finale imprezy w hali SP 1 w Kielcach WSH pokonało 3:0 (po dwóch trafieniach Wojciecha Szymkiewicza i jednym Przemysława Kruka) zespół Niburskiego. W stawce 16 ekip trzecie miejsca zdobyły Blaugrana i Absolutus. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wojciech Szymkiewicz, bramkarzem Dawid Kołodziej (obaj WSH), a królem strzelców z 7 golami Tomasz Kołodziejczyk (Niburski).