Jagiellonia przegrała w Młodej Ekstraklasie z Dyskobolią

Zespół Jagiellonii, występujący w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, przegrał w niedzielę 2:3 w Białymstoku z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.
To był już siódmy mecz z rzędu białostoczan bez wygranej, a po porażce zajmują oni 13. miejsce tabeli wśród 15 zespołów. Spotkanie zgodnie z terminarzem powinno odbyć się za trzy kolejki, kiedy I-ligowa Jagiellonia wyjeżdża na mecz do Grodziska Wielkopolskiego, jednak zdecydowano się rozegrać je awansem.

Po pierwszej połowie pojedynku wydawało się, że gospodarze zgarną trzy punkty. Już w 11 minucie na prowadzenie wyprowadził ich, wracający do gry po kontuzji, Marcin Truszkowski. Napastnik już w środę zagrał 45 min w starciu Pucharu Ekstraklasy z Widzewem Łódź i zaliczył asystę. Tym razem na boisku przebywał już pełne 90 min, ale w odróżnieniu od meczu w Łodzi z wygranej nie mógł się cieszyć. Po przerwie bowiem zaczęły się emocje. Rywale dość szybko doprowadzili do wyrównania, a następnie wykorzystując rzut karny, wyszli na prowadzenie. Trzy minuty przed końcem meczu był jednak znowu remis. Sędzia spotkania Zbigniew Zych ponownie podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Dawid Sołdecki.

Spotkanie jednak nie zakończyło się podziałem punktów, gdyż w końcówce meczu zwycięską bramkę dla Dyskobolii zdobył strzałem z rzutu wolnego Michał Ciarkowski. Tym samym z wygranej mogli cieszyć się goście, mimo że od 65 min grali w osłabieniu, gdyż z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Daniel Ciach.

Jagiellonia Białystok - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2:3 (1:0)

Strzelcy bramek: Marcin Truszkowski (11.), Dawid Sołdecki (87. - karny) - Mateusz Żyła (58.), Michał Ciarkowski (74. - karny, 90.).

Jagiellonia: Sandomierski - Stankiewicz Ż, Kaśnikowski Ż (70. Muczyński), Wincel Ż, Sulkowski Ż - Gudewicz, Kisiel, Mościński, Sołdecki - Truszkowski Ż, Gądek (83. Steć).