Okocha zagra w ogródku?

Nigeryjczycy Jay-Jay Okocha i Kalu Uche mają być największymi gwiazdami jutrzejszego meczu z udziałem Warty Poznań i przyjaciół Emmanuela Ekwueme


- Ekwueme przedstawił mi listę swoich kolegów z prośbą o zarezerwowanie im odpowiednich koszulek. Otwiera ją Jay-Jay Okocha, drugi jest Kalu Uche - mówi z niedowierzaniem dyrektor sportowy Warty Zbigniew Śmiglak. Okocha to trzykrotny uczestnik mundialu, złoty medalista olimpijski z Atlanty. Teraz gra w angielskim Hull City. Uche zaś to jedna z gwiazd Wisły Kraków, gdy tę prowadził Henryk Kasperczak. Teraz robi karierę w hiszpańskiej Almerii. Oprócz nigeryjskich gwiazd światowej piłki w zespole przyjaciół Ekwueme mają zagrać m.in. Takesure Chinyama, Bartłomiej Grzelak, Dickson Choto i Radosław Majdan.

Zapowiedź przyjazdu Okochy do Poznania brzmi sensacyjnie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wcześniejsze wyczyny Nigeryjczyka: wielokrotne spóźnienia z wakacji w ojczyźnie i zerwanie kontraktu z Lechem Poznań. - Emmanuel zapewnia mnie, że odbiera Okochę z lotniska - mówi jednak Śmiglak.

Warta zamierza potraktować ten mecz jako okazję do przetestowania kilku piłkarzy. Jednym z nich jest prawy pomocnik Thomas Eftedal, 29-letni Norweg, który od kilku dni trenuje z "Zielonymi", a wcześniej grał m.in. w swojej ojczyźnie w pierwszoligowym Sandefjord. Jego trenerem był tam Polak Kazimierz Sokołowski, swego czasu piłkarz Pogoni Szczecin. Śmiglak: - Żona Thomasa studiuje w Poznaniu i stąd jego obecność w Warcie. Treningi pokazały, że jest dobrym piłkarzem. Chcielibyśmy podpisać z nim kontrakt.

Poznański drugoligowiec myśli też o kolejnych wzmocnieniach. W niedzielę zagra - choć jeszcze nie wiadomo, w którym zespole - Arkadiusz Bąk, któremu latem skończył się kontrakt z Lechem. - Wyleczył kontuzję i chce wrócić do piłki. Prawdopodobnie zacznie u nas treningi - mówi Śmiglak. Dyrektor zapowiada też powrót do rozmów z Jackiem Dembińskim.

Warta ma chrapkę na urodzonego w Poznaniu piłkarza Floty Świnoujście Jacka Magdzińskiego. 21-letni napastnik strzelił w tym sezonie sześć goli dla prowadzącej w III lidze Floty Świnoujście. Magdziński ma zagrać w niedzielę w zespole Warty.

Mecz "Zielonych" z przyjaciółmi Emmanuela Ekwueme rozpocznie się jutro o godz. 13 na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Bilety kosztują 10 zł, dochód z meczu zostanie przeznaczony na pomoc jednemu z poznańskich domów dziecka.