Surmiak i Kaplita potwierdziły klasę

Ponad 100 zawodników wzięło udział w I Mistrzostwach Rzeszowa i Województwa Podkarpackiego w Akrobatyce Sportowej pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.
W zawodach wzięli udział reprezentanci czterech klubów: ZKS-u Stali Rzeszów, AZS-u UR SAS-u Rzeszów, TG Sokoła Rzeszów, UKS-u Spartan Zahutyń, którzy walczyli w dwóch kategoriach. W pierwszej rywalizowały zespoły i zawodnicy klasy mistrzowskiej, I i grup wiekowych, a w drugiej kategorii rywalizacja odbywała się w klasie II i III. Gościem mistrzostw był wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sieńko, który wręczył mistrzom medale i dyplomy, a na ręce prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie Tadeusza Kaplity przekazał list gratulacyjny od prezydenta Rzeszowa.

Klasę potwierdziły dwójka kobiet Beata Surmiak - Eliza Kaplita oraz trójka kobiet Aneta Micał - Regina Małek - Anna Kocan (wszystkie AZS UR SAS Rzeszów), które zdobyły po dwa złote medale. - Po tylu sukcesach krajowych i międzynarodowych wraz z Elizą Kaplitą zdobyłyśmy mistrzostwo Rzeszowa i Podkarpacia. Ten sukces nas bardzo cieszy. Same zawody były super, szczególną radość sprawiły młodszym zawodnikom. Dla niektórych z nich był to pierwszy start w zawodach rangi mistrzowskiej - mówiła Surmiak.



Wyniki mistrzostw Podkarpacia

Skoki na trampolinie:

Kategoria I

Skoki indywidualne:

mężczyźni - 1. Kamil Kłeczek, 2. Krystian Kłeczek, 3. Paweł Marczydło; kobiety - 1. Andrea Popek, 2. Joanna Zielińska

Skoki synchroniczne

mężczyźni - 1. Kamil Kwiatek - Dawid Gaweł, 2. Paweł Zygler - Paweł Marczydło, 3. Kamil Kłeczek - Krystian Kłeczek; kobiety - 1. Andrea Popek - Klaudia Darłak, 2. Marta Kogut - Zuzanna Śliwa, 3. Adrianna Rochecka - Sylwia Velev

Kategoria II

Skoki indywidualne:

mężczyźni - 1. Dawid Gaweł, 2. Kamil Kwiatek, 3. Paweł Pietrucha

kobiety - 1. Klaudia Darłak, 2. Jagoda Mach, 3. Marta Kogut

Akrobatyka:

Kategoria I

dwójki kobiet - 1. Beata Surmiak - Eliza Kaplita, 2. Karolina Szela - Dominika Bernat, 3. Anna Węklar - Angela Wierzchołek

trójki kobiet - 1. Aneta Micał - Regina Małek - Anna Kocan, 2. Karolina Szela - Dominika Bernat - Izabela Czerwonka, 3. Karolina Kalandyk - Małgorzata Wilk - Celina Małek

Kategoria II

dwójki kobiet - 1. Michalina Kliś - Kinga Wesołowska, 2. Adrianna Plesnar - Dorota Skiba, 3. Natalia Augustyniak - Karolina Pinkowska

trójki kobiet - 1. Wiktoria Wilk - Karolina Pinkowska - Magdalena Kret, 2. Małgorzata Wieszczek - Aleksandra Kozdemba - Jagoda Kwiatkowska

dwójki mieszane - 1. Klaudia Ciupak - Mikołaj Tabor, 2. Justyna Szpyrka - Kamil Grzybowski

dwójki mężczyzn - 1. Sławomir Szetela - Wojciech Salamon, 2. Rafał Karbowski - Kamil Kościński

Wyniki mistrzostw Rzeszowa

Skoki na trampolinie:

Kategoria I

mężczyźni - 1. Władysław Groszek, 2. Radosław Barć, 3. Krystian Kłeczek

kobiety - 1. Joanna Zielińska, 2. Andrea Popek

Skoki synchroniczne:

mężczyźni - 1. Kamil Kłeczek - Krystian Kłeczek, 2. Radosław Barć - Władysław Groszek, 3. Paweł Zygler - Paweł Marczydło

kobiety - 1. Andrea Popek - Klaudia Darłak, 2. Marta Kogut - Zuzanna Śliwa, 3. Adrianna Rochecka - Sylwia Velev

Kategoria II

Skoki indywidualne:

mężczyźni - 1. Dawid Gaweł, 2. Kamil Kwiatek, 3. Paweł Pietrucha

kobiety - 1. Klaudia Darłak, 2. Marta Kogut, 3. Katarzyna Jęczalik

Akrobatyka

Kategoria I

dwójki kobiet - 1. Beata Surmiak - Eliza Kaplita, 2. Karolina Szela - Dominika Bernat, 3. Dominika Drewniak - Sylwia Zabłocka

trójki kobiet - 1. Aneta Micał - Regina Małek - Anna Kocan, 2. Karolina Kalandyk - Małgorzata Wilk - Celina Małek, 3. Karolina Szela - Dominika Bernat - Izabela Czerwonka

Kategoria II

dwójki kobiet - 1. Michalina Kliś - Kinga Wesołowska, 2. Adrianna Pleanar - Dorota Skiba, 3. Natalia Augustyniak - Karolina Pinkowska

trójki kobiet - 1. Wiktoria Wilk - Karolina Pinkowska - Magdalena Kret, 2. Marzena Wieszczek - Aleksandra Kozdemba - Jagoda Kwiatkowska

dwójki mieszane - 1. Klaudia Ciupak - Mikołaj Tabor, 2. Justyna Szpyrka - Kamil Grzybowski

dwójki mężczyzn - 1. Rafał Karbowski - Kamil Rościński, 2. Sławomir Szetela - Wojciech Salamon