Lechia Gdańsk walczy o ćwierćfinał piłkarskiego Pucharu Polski

Biało-zieloni podejmować będą innego II-ligowca Wisłę Płock. Forma prezentowana przez obie drużyny stawia Lechię w roli faworyta. Początek meczu w niedzielę o godz. 13
Piłkarze Lechii rozbudzili apetyty kibiców. Doskonale radzą sobie w lidze (są na 3. miejscu), w Pucharze Polski wyeliminowali już po świetnej grze pierwszoligowego Górnika Zabrze. Teraz w ostatnim meczu 1/8 PP zmierzą się z Wisłą Płock, do której przylgnęła opinia drużyny za słabej na pierwszą, a za dobrej na drugą ligę. W tym sezonie Wisła jej jednak nie potwierdza i ma sporą stratę do czołówki II ligi. Wisła nie pokonała żadnej z wyprzedzających ją drużyn (Lechia zremisowała w Płocku 2:2) i jest rozbita fizyczne i psychiczne, czego nie ukrywa Leszek Ojrzyński, od poniedziałku oficjalnie nowy trener zespołu. Ojrzyński do Gdańska nawet nie przyjedzie, w niedzielę zastąpią go asystenci Mariusz Bekas i Mirosław Milewski. Ojrzyński w tym czasie będzie przebywał na trenerskim stażu w Bayerze Leverkusen. Sytuacja kadrowa Wisły też jest nieciekawa. Kontuzjowani są Rafał Lasocki, Artur Wyczałkowski, Dariusz Zawadzki, Krzysztof Kretkowski i Piotr Bania. Występ na własne życzenie zapowiada za to Sławomir Peszko, prawoskrzydłowy, najlepszy obecnie gracz Wisły (11 goli w 16 meczach), który ma stłuczone biodro. Dlatego Lechia wydaje się być zdecydowanym faworytem .

-Nie czujemy się faworytem, ja nigdy się tak nie czuję - tłumaczy jednak trener Lechii Dariusz Kubicki. - Obie drużyny prezentują zbliżony poziom i żaden wynik nie będzie niespodzianką. Zależy mi na awansie do ćwierćfinału, ale na razie nie interesuję się tym, z kim ewentualnie zagramy w następnej rundzie - dodaje Kubicki. Termin losowania 1/4 PP nie jest jeszcze znany.

Lechia powinna zagrać z Wisłą w optymalnym składzie. Do dyspozycji Kubickiego będą pauzujący za kartki w lidze Paweł Kapsa i Piotr Cetnarowicz, indywidualnie treningi rozpoczął już Paweł Pęczak, który narzekał na ból pachwiny.

Komunikaty organizacyjne

- kasy oraz bramy stadionu otwarte zostaną o godz. 11.45; na stadion obowiązuje wejście tylko bramą od strony cerkwi; brama od Alei Gwiazd zostanie wyłączona z użytku; wejście od ul. Smoluchowskiego udostępnione zostanie kibicom gości; na obiekcie obowiązuje zakaz wnoszenia napojów; w przerwie meczu nie będzie możliwości opuszczania stadionu; wejście na trybunę honorową będzie możliwe tylko za okazaniem karty VIP;

- trwa już przedsprzedaż biletów na niedzielny mecz, ceny wejściówek: 10 zł - amfiteatr, 20 zł - trybuna kryta; bilety na trybunę dostępne będą tylko w Punkcie Obsługi Kibica Lechii, pozostałe wejściówki można nabywać w CH Wielki Młyn, Box nr 17 oraz sklepach komputerowych Meritum przy ul. Hynka 2B oraz przy ul. Nałkowskiej 1 (sklep Biedronka).