Grajewo - Rzeszów - Tokio

Mateusz Koczmara (2 dan) zdobył brązowy medal w konkurencji kumite w Pucharze Polski karate kyokushin w Grajewie.

Startujący w kategorii do 90 kg Koczmara powtórzył swój wynik z ubiegłorocznych zawodów. Z kolei jego kolega z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin Olek Kirwiel (4 kyu), który debiutował w zawodach takiej rangi, przegrał walkę o wejście do czołowej ósemki. W imprezie wystartowało 127 zawodników z 44 ośrodków.

Sędzią głównym zawodów był prezes LKKK sensei Jacek Czerniec (4 dan), który za kilka dni będzie w Japonii sędziował odbywające się co cztery lata Mistrzostwa Świata Open Mężczyzn.

Natomiast w Rzeszowie odbyły się I Mistrzostwa Polski Karate Lekarzy. Lubelski Klub Karate Kyokushin reprezentował chirurg ortopeda ze szpitala przy al. Kraśnickiej Tomasz Kleczkowski (1 kyu) i zdobył srebrny medal w kumite do 85 kg.