Puchar dla Puławiaka

W hali Szkoły Podstawowej nr 52 rozegrano Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Niepodległości. Po raz trzeci to trofeum wywalczył Puławiak Puławy.
Impreza, której animatorem jest niestrudzony prezes TKKF Omega Zbigniew Furman, odbyła się już po raz dziewiętnasty. Organizatorami zawodów byli Zarząd Wojewódzki TKKF, SP nr 52 i Omega przy wsparciu urzędu marszałkowskiego i Urzędu Miasta Lublin.

Tym razem wystartowało siedem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Rywalizowano w nich systemem "każdy z każdym". Natomiast na dalszym etapie rozgrywek rywalizowano systemem pucharowym.

W finale spotkały się drużyny Puławiaka i FC Kalina. Mecz był bardzo wyrównany. Prowadzenie dla puławian uzyskał Michał Szalast. Wyrównał Karol Panasiewicz. - Potem rozpoczął się teatr jednego aktora - komentuje Zbigniew Furman. - Mam tu na myśli znakomitą postawę Mateusza Próchniaka. To duży talent. Gracz Puławiaka zdobył dwa gole i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 3:2. Szczególnie słowa uznania należą się trenerowi Bernardowi Bojkowi, który miał w tym czasie w Puławach inny turniej, a mimo to przysłał do Lublina drużynę, którą prowadził Tomasz Krawczak. Muszę też podziękować dyrektor Halinie Pawłowicz i Małgorzacie Stachurskiej, które zawsze z należytą powagą traktują ten niezwykły turniej, a także pomagającemu w organizacji tej imprezy nauczycielowi wf. panu Arturowi Grądzielewskiemu.

W meczu o trzecie miejsce FC Bronowice pokonały Sygnał Lublin 6:0, natomiast piątą pozycję wywalczyli futboliści lubelskiego Koziołka, którzy wygrali z SP 30 2:1. Gospodarze - SP 52 zajęli siódmą lokatę.

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Mateusz Krawczak, Michał Szabat, Kamil Lisowski, Alan Kuriata, Mateusz Próchniak, Alex Daczka, Sebastian Kramek. Trener Tomasz Krawczak.

Najlepszym zawodnikiem turnieju i jednocześnie strzelcem (14 bramek) został Mateusz Próchniak (Puławiak), a bramkarzem Patryk Szemro z Bronowic.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy, medale oraz nagrody indywidualne.