Michniewicz jednak poprowadzi Gwiazdy

Były trener Lecha Poznań Czesław Michniewicz poprowadzi pojutrze zespół Gwiazd Ligi przeciwko ?Kolejorzowi? w meczu charytatywnym na rzecz Waldemara Piątka


Władze poznańskiego klubu zmieniły swoją decyzję o odsunięciu Michniewicza od prowadzenia drużyny złożonej z czołowych polskich piłkarzy, mimo że bardzo zależało na tym bohaterowi wieczoru - Waldemarowi Piątkowi. Tę kontrowersyjną sprawę opisaliśmy w minionym tygodniu w "Gazecie".

- Prezes Andrzej Kadziński zgodził się, by trenerem drużyny Gwiazd Ligi był pan Czesław Michniewicz - mówi rzeczniczka prasowa Lecha Joanna Dzios i tłumaczy: - Zależało na tym samemu Waldkowi, jak i graczom drużyny gwiazd. Sam Waldek interweniował u prezesa, że to jest jego święto.

Zmiany scenariusza na piątkowy wieczór nie chciał wczoraj komentować sam Michniewicz. Przypomnijmy więc jego wypowiedź sprzed tygodnia: "Chętnie przyjąłbym zaproszenie, bo mam teraz dużo wolnego czasu i przyjechałbym, żeby zrobić coś dla Waldka. Razem zdobyliśmy Puchar Polski, co było chyba największym sukcesem w życiu sportowym Waldka".

Były bramkarz Lecha leczy skutki wirusowego zapalenia wątroby, które zmusiło go do przerwania kariery sportowej. Charytatywne spotkanie, zorganizowane m.in. wspólnie z "Kolejorzem" ma pomóc Piątkowi - cały dochód z tego meczu zostanie przeznaczony właśnie na pokrycie kosztów drogiego leczenia i rehabilitacji.

Bilety na to spotkanie (początek o godz. 19) są w cenie 10 zł, można je kupować w kasie na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Odpowiedniej rangi nada temu wydarzeniu stacja Polsat Sport, która przeprowadzi transmisję na żywo z Poznania. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie w piątek 21 gości zaproszonych przez byłego bramkarza Lecha, będzie wśród nich wielu niedawnych zawodników "Kolejorza". Arbitrem spotkania będzie Hubert Siejewicz, który zrezygnował z wynagrodzenia za sędziowanie.