Pięciu piłkarzy odeszło z Odry

Rewolucja w kadrze opolskiej Odry. Na dziś zespół opuściło aż pięciu piłkarzy. Odejdą kolejni
Od kilku tygodni zarząd Odry zapowiadał zmiany w kadrze zespołu. Mówiło się, że odejdzie czterech-pięciu piłkarzy. Zmiany będą głębsze. Już wcześniej z własnej woli odszedł Tomasz Feliksiak. Kolejni, z którymi rozwiązano kontrakty, to: Tomasz Nakielski, Wojciech Marcinkiewicz i Krzysztof Zalewski. Umowy nie przedłużono z Łukaszem Kubikiem. Klub chce jeszcze rozmawiać z Arturem Błażejewskim i Krzysztofem Janickim, którym kończą się kontrakty.

- Część tych zawodników po prostu za dużo nas kosztowała, a zwyczajnie nas zawiodła. Z tymi, z którymi będziemy rozmawiać, wiele będzie zależało od tego, jakie są ich oczekiwania finansowe - mówi Guido Vreuls, prezes Odry. Wciąż trwają rozmowy z Marcinem Feciem i Tomaszem Copikiem, których Odra chce zatrzymać, a którym także skończyły się umowy z klubem.

Odra ma długi, na ich pokrycie chce sprzedać boisko w Zakrzowie. Okrojenie kontraktów zawodniczych ma zmniejszyć narastające wydatki i długi. Z drugiej strony odejść mają zawodnicy, którzy zwyczajnie zawiedli.

Trener Odry Andrzej Prawda nie chce komentować zmian kadrowych, ani uzasadniać takich, a nie innych zmian w zespole. - Jestem w niezręcznej sytuacji. Bo albo będę musiał oceniać chłopaków, którzy i tak już od nas odeszli, bądź komentować decyzje zarządu, które już zapadły. Jestem jak najdalszy od wyrzucania zawodników, ale pewne decyzje już zapadły i teraz musimy szukać uzupełnień składu - mówi Prawda.

W Odrze na razie zostają Ugochukwu Enyinnaya i Madrin Piegzik, obaj wpadli w oko holenderskim skautom, którzy oglądali ostatnie mecze Odry. - Ich zdaniem Ugo to zawodnik, który z powodzeniem może zagrać w lidze belgijskiej czy holenderskiej. Warunkiem jest, by był zdrowy, bo całą tę rundę grał z kontuzją. Szansę na wyjazd ma także Madrin Piegzik, ale obaj swoje umiejętności muszą jeszcze potwierdzić - mówi Vreuls.

Rozmowy w Odrze trwają codziennie i do końca tygodnia poznamy kolejne nazwiska zawodników, którzy przedłużą kontrakt z Odra, bądź ją opuszczą.