Sport w skrócie

Juniorzy do Brna

Dwaj zawodnicy Vive Kielce - bramkarz Krzysztof Szczecina i lewoskrzydłowy Tomasz Zacharski - zostali powołani przez Wojciecha Nowińskiego (i współpracującego z nim kieleckiego szkoleniowca Tomasza Strząbałę) do 18-osobowej reprezentacji Polski juniorów w piłce ręcznej na międzynarodowy turniej "Brno Cup". Przygotowujący się do majowych eliminacji mistrzostw Europy w Izraelu Polacy rozpoczną zgrupowanie 3 grudnia w Brennej, a turniej w Czechach rozgrywany będzie w dniach 7-9 grudnia.

Rusza KALF

Dziś o godz. 19 w hali przy ul. Żytniej 1 w Kielcach odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników szóstej edycji Koszykarskiej Amatorskiej Ligi Firm. - Można się jeszcze zgłaszać do ligi, wpisowe to ok. 1200-1300 zł. Mamy już potwierdzenia od 10 drużyn, ale niewykluczone, że dołączą jeszcze zespoły ze Skarżyska i Buska - informuje Witold Żarnotal, organizator KALF-u. Pierwsze mecze nowego sezonu już w piątek.

Puchar bez Korony

Piłkarki nożne Kolportera Korony nie zagrają w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym. W finale rozgrywek okręgowych podopieczne Marka Mierzwy przegrały po rzutach karnych 4:5 z krakowiankami z Podgórza. W regulaminowym czasie rozgrywanego na boisku Partyzanta w Wodzisławiu pojedynku był remis 2:2, a oba gole dla kielczanek zdobyła Agnieszka Wąsowicz.

Stracony punkt Rafaello II

Niespodziewanym remisem 5:5 zakończył się mecz 6. kolejki I ligi tenisistek stołowych, w którym Rafaello II Kazimierza Wielka podejmowało zamykającego tabelę (bez punktu) Rokitę Brzeg Dolny. Po dwa punkty dla gospodyń za wygrane w grach pojedynczych zdobyły Anna Prokop i Ewelina Krawczuk, a jeden debel Krawczuk - Marta Łańka. W przyszłą sobotę - na zakończenie pierwszej rundy - szóste w grupie południowej Rafaello II zagra na wyjeździe z wyprzedzającym go o lokatę KKTS-em Krosno.

Rushh w Berlinie

Pierwszy występ zagraniczny przed pięściarzami Rushha Kielce. Daniel Adamiec (waga do 38 kg), Adrian Bakalarz, Paweł Kita (obaj 69), Konrad Zieliński (75) i Karol Pawlik (91) w sobotę walczyć będą w meczu towarzyskim w stolicy Niemiec. - Oprócz nas jadą pięściarze z Konina i wspólnie stworzymy zespół - wyjaśnia Grzegorz Nowaczek, opiekun kieleckich bokserów.