Akademia Słowa odrabia straty

Po trzech porażkach z rzędu, zwycięstwo w ekstraklasie futsalu odnieśli zawodnicy Akademii Słowa Poznań, którzy na wyjeździe pokonali 4:3 drużynę Grembach Zgierz.

Obie drużyny zagrały ofensywnie, dlatego w całym meczu nie brakowało sytuacji strzeleckich, stwarzanych głównie po kontratakach. Wynik jest nieco mylący, bo aż pięć goli padło w ostatnich pięciu minutach spotkania. Do tego czasu Akademia zasłużenie prowadziła 2:0 po trafieniach Daniela Lebiedzińskiego i Pawła Hoefta. Prawdziwe emocje zaczęły się w 36. min, gdy bramkarz poznaniaków Szymon Jankowski, który wcześniej bronił bardzo dobrze, przepuścił piłkę po niegroźnym strzale Krzysztofa Kuchciaka. Nie upłynęła minuta, a Lebiedziński znów powiększył prowadzenie Akademii po dobrze rozegranym rzucie wolnym. Przy stanie 1:3 gospodarze wycofali bramkarza, zdołali zdobyć dwa gole, ale też stracili jednego (na 4:2), gdy Dariusz Pieczyński strzelił z własnej połowy do pustej bramki.

Zespół Klaudiusza Hirscha ma 10 pkt zdobytych w siedmiu meczach. Porażki w weekend doznał niespodziewanie lider Clearex Chorzów i strata poznaniaków do mistrza Polski zmalała do 5 pkt.

Grembach Zgierz - Akademia Słowa Poznań 3:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Lebiedziński (19. min), 0:2 Hoeft (31.), 1:2 Kuchciak (36.), 1:3 Lebiedziński (37.), 2:3 Marciniak (37.), 2:4 Pieczyński (39.), 3:4 Kuchciak (40.)