Olimpijczyk mistrzem Polski

ZAPASY. Historyczny sukces odnieśli w miniony weekend zapaśnicy radomskiego Olimpijczyka, którzy wywalczyli tytuł drużynowych mistrzów Polski kadetów.


Radomianie w meczu grupowym zmierzyli się z AKS-em Piotrków Trybunalski i Sobieskim Poznań. Awans do finału uzyskiwał tylko zwycięzca grupy. Dlatego decydujący był mecz otwarcia z zapaśnikami AKS-u. Po emocjonującym pojedynku wygrał Olimpijczyk 6:4, który w punktach z zapisu walk zwyciężył 25:15. Mecz z Sobieskim nie sprawił już radomianom tylu kłopotów, bowiem wygrali go pewnie 9:1 (38:6).

W meczu finałowym podopieczni Edmunda Mieszczakowskiego zmierzyli się z gospodarzami turnieju Cartusią Kartuzy. Początek walk należał do gości z Radomia, którzy prowadzili 2:0. W następnych dwóch konfrontacjach lepsi okazali się miejscowi, doprowadzając do remisu. Ponowne prowadzenie radomianom zapewnił bezkonkurencyjny podczas zawodów Denis Majewski (kat. do 58 kg). Po kolejnej walce wygranej przez Karola Koślę było już 4:2 i historyczny sukces stawał się faktem. Niestety, swój pojedynek przegrał Bartłomiej Firlej i gospodarze zbliżyli się na punkt do radomian. Rozstrzygające o losach tytułu były zwycięstwa Piotra Przepiórki (76 kg) i Michała Luto (85 kg). - Ostatni pojedynek stoczył Michał Orzechowski. Jednak ze względu na jego kontuzję poddaliśmy walkę. Wcześniej i tak zapewniliśmy sobie tytuł najlepszej drużyny w Polsce - nie krył zadowolenia trener Mieszczakowski.

Zespół Olimpijczyka Radom jest satelitą trzech radomskich UKS-ów: Reszki, Budowlanych i Glinic. Właśnie z tych klubów chłopcy kończący wiek młodzika przechodzą automatycznie do Olimpijczyka, w którym oprócz kadetów istnieją także sekcje juniora i seniora. - Żeby można było pokazać się w całej Polsce i osiągnąć taki sukces, należało tak postąpić i stworzyć jeden klub - przyznał trener drużynowych mistrzów Polski.