Azoty Puławy - Olimpia Piekary Śl. 33:23

Po trzech porażkach z rzędu szczypiorniści Azotów wreszcie wygrali. W X kolejce rozgrywek ekstraklasy puławianie pokonali u siebie Olimpię Piekary Śląskie różnicą dziesięciu bramek.

Za zdecydowanego faworyta tego spotkania uchodzili gospodarze, bo rywale zamykają ligową tabelę. Zupełnie jednak nieoczekiwanie początek spotkania należał do Ślązaków. Po bramkach Michała Rosola i Arkadiusza Kowalskiego Olimpia prowadziła 2:0. Wyrównał na 2:2 bardzo dobrze tego dnia dysponowany Grzegorz Balicki. Była to czwarta minuta meczu i ostatni remis w tym spotkaniu. Od tego momentu zarysowała się wyraźna przewaga zespołu Genadija Kamielina. Przez kolejny kwadrans Azoty rzuciły dziesięć bramek, a goście zaledwie dwie i puławianie prowadzili 12:4. Do przerwy ten dystans jeszcze wzrósł (16:7).

W drugiej części meczu ta różnica stale się zwiększała. W 44. min po rzucie Roberta Nowakowskiego gospodarze wygrywali już 28:11. To sprawiło, że trener gospodarzy wprowadził na parkiet zmienników, co skrzętnie wykorzystali goście, zmniejszając nieco straty. W zespole Azotów doskonałą partię rozegrał bramkarz Walentym Koshovy, który popisał się wieloma znakomitymi interwencjami.