Piłkarska III liga: Walka zremisowała z Koszarawą

Podział punktów w meczu dwóch naszych najlepszych drużyn w tej klasie rozgrywkowej w obu ekipach przyjęto z lekkim niedosytem, ale jednocześnie i z zadowoleniem. Rozwój Katowice w przedostatniej minucie stracił gola i punkt w Gorzowie Wielkopolskim.

Zabrzanie, którzy w tym sezonie zdecydowanie lepiej grają na wyjeździe niż u siebie, przystąpili do spotkania z drużyną z Żywca bez podstawowych obrońców. Eksperymentalnie zestawiona defensywa gospodarzy skutecznie rozbijała ataki gości przez niemal całą pierwszą połowę. Pod jej koniec Dawid Sala nie upilnował jednak Krzysztofa Bizackiego. Najlepszy strzelec III ligi wykorzystał podanie prawego obrońcy Piotra Pindela i zdobywając 12. bramkę w sezonie, doprowadził do wyrównania. Wcześniej gola dla Walki zdobył Rafał Wawrzyńczok, który dobił strzał Ariela Lindnera.

Po przerwie zabrzanie jeszcze raz wyszli na prowadzenie. Wojciech Musiał minął kilku rywali i uderzeniem z linii pola karnego pokonał Seweryna Kiełpina. Niedługo potem gościom udało się strzelić drugiego gola. I tym razem asystował Pindel, po którego podaniu Krzysztof Zaremba z bliska umieścił piłkę w siatce. - Dwa razy musieliśmy gonić wynik i choćby z tego powodu remis jest niezły. Pozostał jednak niedosyt, bo zmarnowaliśmy sporo sytuacji bramkowych - żałował grający trener gospodarzy Piotr Stach. - Zwycięstwo nam się nie należało - dodał szkoleniowiec Walki Andrzej Kobiałka.

- Z przebiegu meczu nie zasłużyliśmy na porażkę - stwierdził po spotkaniu w Gorzowie Wlkp. trener Rozwoju Marek Koniarek. Już w pierwszym kwadransie katowiczanie objęli prowadzenie. Gola po wrzutce Adriana Willa zdobył Artur Karpowicz. Jeszcze przed przerwą wyrównał Adam Więckowski, który mocno uderzył z ponad 30 m, a tuż przed końcem spotkania efektowną bramkę głową strzelił Robert Gaca. - Szacunek dla rywali, ale w tym meczu walki to my byliśmy ciut lepsi - podsumował trener GKP Grzegorz Kowalski.

Walka Zabrze - Koszarawa Żywiec 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Wawrzyńczok (19.), 1:1 Bizacki (41.), 2:1 Musiał (63.), 2:2 Zaremba (73.)

Walka: Struski - D. Domagalski, Staniek, Sala, Ł. Domagalski (77. Picuła) - Stawowy (84. Zawadzki), Krzęciesa, Wawrzyńczok, Kowalski (46. Hutka) - Musiał, Lindner.

Koszarawa: Kiełpin - Pindel Ż , Kapera Ż , Gacki, Sibouih (80. Stach) - Błachut (70. Bonczek), Bukowiec, Janik, Stolarczyk - Zaremba (90. Laprus), Bizacki.

GKP Gorzów Wlkp. - Rozwój Katowice 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Karpowicz (12.), 1:1 Więckowski (23.), 2:1 Gaca (89.)

Rozwój: Kolonko - Will Ż , A. Bosowski, Lis - Paździorek, Szwed, Brysz (28. M. Bosowski), Polarz, Karpowicz (57. Jędrowski) - Waniek (89. Kopytko), Michalski (85. Buffi).

W pozostałych meczach: Lechia Zielona Góra - Gawin Królewska Wola 5:2 (3:2): Drozdowicz (12. karny, 38.), Jeremicz (45.), M. Świniarek (65.), Kojder (75.) - Burski (8.), Flejterski (23.); Raków Częstochowa - Arka Nowa Sól 5:0 (2:0): Przybylski (7.), Sołtysik (45.), Skwara (55., 80.), Bielecki (64.); Unia Kunice - MKS Kluczbork 0:3 (0:0): Kazimierowicz (54.), Sobota (81., 90.); Skalnik Gracze - Orzeł Ząbkowice Śl. 1:4 (0:4): Adamczyk (75. karny) - Wielgus (9., 37.), Chęciński (25., 30.); Polonia Słubice - Miedź Legnica 1:3 (1:2): Sylla (26.) - Kłak (28.), Kotlarski (32.), Garuch (52.); Pogoń Świebodzin - Chrobry Głogów 1:3 (1:3): Kołodyński (29. karny) - Smoliński (3., 23.), Majewski (4.).