Zwycięstwa siatkarek i siatkarzy Gwardii

I liga siatkówki. Trwa dobra passa siatkarek i siatkarzy Gwardii. Podopieczni Macieja Jarosza odnieśli pewne zwycięstwo nad Energetykiem w Jaworznie. Z kolei gwardzistki nie miały większych problemów z pokonaniem jednej z najsłabszych drużyn I ligi - AZS-u Politechnika Częstochowa

Siatkówka kobiet

Impel Gwardia Wrocław - Politechnika Częstochowa 3:0 (25:16, 25:23, 25:19)

Gwardia bez większych problemów zainkasowała komplet punktów, pokonując jeden z najsłabszych zespołów całej ligi - AZS Politechnikę Częstochowa. Jedynie w drugim secie było emocjonująco, w końcówce Gwardia zagrała jednak pewniej, a co najważniejsze - skuteczniej, zwyciężając do 23. Wygrana w całym meczu nie dała jednak zespołowi Rafała Błaszczyka awansu na pierwsze miejsce w tabeli. Wciąż bowiem rewelacyjnie spisują się Budowlani Toruń, którzy wygrali tym razem w Pszczynie 3:1. Najpewniej więc Gwardia kolejną szansę na wyprzedzenie torunian zyska dopiero 24 listopada. Wówczas będzie podejmować Budowlanych na własnym parkiecie.

Gwardia: Haładyn, Mroczkowska, Solipiwko, Toborek, Koprowska, Barańska, Jagiełło (libero) oraz Krzos, Efimienko, Kupisz.

Pozostałe mecze: SMS Sosnowiec - Chemik Police 1:3, PLKS Pszczyna - Budowlani Toruń 1:3, Wisła Kraków - KSZO Ostrowiec (przełożony na 9 grudnia), pauzował Sokół Chorzów.

Siatkówka mężczyzn

Energetyk Jaworzno - EnergiaPro Gwardia Wrocław 0:3 (24:26, 18:25, 18:25)

Gwardia odniosła kolejne zwycięstwo, choć po pierwszym secie wydawało się, że mecz będzie bardziej zacięty. Obie strony popełniały w pierwszej partii rażące błędy, w efekcie gospodarze bliscy byli wygranej. Mieli nawet piłkę setową przy stanie 24:23. Na szczęście punkt Wilka pozwala Gwardii na doprowadzenie do remisu. Chwilę później zablokowany został Rzędzicki, a gdy błąd w przyjęciu popełnia Nowak, to wrocławianie rozstrzygają tę partię na swoją korzyść.

W kolejnych setach Gwardia całkowicie kontrolowała już przebieg wydarzeń na boisku. Przede wszystkim dobrze zagrywała, w ataku błyszczał Chadała, a na środku dobrze spisywał się Terlecki. Gospodarze mimo prób nie byli już w stanie odwrócić losów meczu.

Gwardia: Dutkiewicz, Krupnik, Chadała, Wilk, Terlecki, Olejniczak, Drzyzga (libero) oraz Marciniak, Lech.

Pozostałe mecze: Avia Świdnik - Skra II Bełchatów 3:0, SMS Spała - BBTS Bielsko 1:3, Trefl Gdańsk - Orzeł Międzyrzecz 3:0.