Świetny występ w Moskwie

Polscy pływacy bardzo dobrze wypadli w zawodach Pucharu Świata w stolicy Rosji. Gwiazdami polskiej reprezentacji byli m.in. podopieczni Mirosława Drozda z MKP Szczecin.

Najlepiej wypadła Katarzyna Baranowska, która większość 2007 r. (w tym wiosenne Mistrzostwa Świata w Melbourne) straciła na leczenie kontuzji. Od wielu tygodni trenuje już na pełnych obrotach, a po zgrupowaniu w hiszpańskim Sierra Nevada Drozd nie mógł się nachwalić jej pracy. Efekty przyszły. Baranowska w sobotę pobiła rekord Polski na dystansie 400 m stylem zmiennym (4:32,63), pewnie wygrywając finał. Poprzedni rekordowy wynik (4:32,78) też należał do niej. Ustanowiła go przed rokiem w Helsinkach. Baranowska wygrała również na 200 m zmiennym. Na tym dystansie pokonała m.in. Otylię Jędrzejczak.

Zwycięstwo odniósł także Mateusz Sawrymowicz. Na swoim koronnym dystansie - 1500 m kraulem - uzyskał świetny czas - 14:37,28. O 7 s sekund gorszy był drugi ma mecie Przemysław Stańczyk. Przemek zajął też drugie miejsce na 400 m kraulem, a Sawrymowicz był szósty.

Szczecińscy pływacy rozpoczną teraz zgrupowanie w Gorzowie, które przygotuje ich do MP.