Piłka nożna. W IV lidze

Komplet punktów Victorii, jeden zdobyty przez piłkarzy Włodara. Ze zmiennym szczęściem grały częstochowskie drużyny

Victoria zrewanżowała się piłkarzom Źródła Kromołów za porażkę z I kolejki. Gracze trenera Sebastiana Synoradzkiego pewnie pokonali rywali 2:0. - Cieszą trzy punkty - mówi Synoradzki. - Przed przerwą mieliśmy dwie sytuacje i je wykorzystaliśmy, a do tej pory podobne okazje marnowaliśmy. Powinniśmy wygrać wyżej, bo w drugiej połowie mieliśmy okazje sam na sam Nowaka oraz poprzeczkę po strzale Przemka Chobota. Gospodarze w końcówce meczu mieli rzut karny, ale Łukiewicz stanął na wysokości zadania i obronił. Pozostał nam jeszcze jeden mecz, ale przy tych anomaliach pogodowych powinna zostać podjęta decyzja, że więcej tej jesieni nie gramy.

Źródło Kromołów 0

Victoria Częstochowa 2 (2)

Bramki: 0:1 R. Stefański (26.), 0:2 Nowak (27.)

Victoria: Łukiewicz - Załucki, Pasieka, Synoradzki, Janusz, Psonka (71. Maciejewski), Chobot (81. Wojtyto), Piwiński, Ścisłowski (86. Kotas), Nowak, R. Stefański (71. T. Stefański).

Włodar nie wykorzystał szansy na wywalczenie trzech punktów kosztem przedostatniego w tabeli Milenium. Podopieczni trenera Jacka Macińskiego zdobyli co prawda dwie bramki - ale jedno trafienie było samobójcze.

Milenium Wojkowice 1 (0)

Włodar Częstochowa 1 (0)

Bramki: 1:0 Gębicz (65. samobójcza), 1:1 Gębicz (90.)

Włodar: Kapral - P. Skwarczyński, Gębicz, Kowalczyk, D. Wiśniowski, D. Karoń, Załęcki, Andrzejewski, Kyzioł, A. Wiśniowski, Susek.

Zieloni Żarki po nudnym spotkaniu zremisowali na wyjeździe z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 0

Zieloni Żarki 0

Zieloni: Nowak - Nalepa, Sarzała, Kreczmer, Marcińczyk, Cupiał, A. Lamch, Kopecki, Malczewski, Brodziński (67. Dąbkowski), Spórna.

W derbowym meczu dwóch drużyn z regionu zgodnie z przewidywaniami wygrał Orzeł Babienica. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale w drugiej na listę strzelców wpisali się Damian Wojtasz i Marcin Ziaja.

MKS Myszków 0

Orzeł Babienica 2 (0)

Bramki: 0:1 D. Wojtasz (66.), 0:2 Ziaja (83.)

MKS: Politański - Gajecki, Jarosz, Zawrzykraj, Suliński, Mazik,Kamiński, Rajca, Rokosa (85. Gruszka), Szlęzak (55. Wyrobek), Kurzaczek.

Orzeł: Masina - Wilczok, Adamczyk, Mazur, Zarzycki, Foszmańczyk (46. Cieniawski), Pawlak, Ziaja, M. Polis, D. Wojtasz, B. Polis.

Zamykająca ligową tabelę Sparta Lubliniec przegrała w Łabędach z ŁTS-em. Zawodnicy z Lublińca w ostatnich meczach grali dobrze i zdobywali punkty. Tym razem zabrakło szczęścia.

ŁTS Łabędy 2 (1)

Sparta Lubliniec 0

Bramki: 1:0 Plech (8.), 2:0 Czaja (79.)

Sparta: Mika - Ferensztajn, Gruca, Gunia, Suchy, Bogacki (46. Sowa), Nowiński, Gadecki (70. Białas), Wilk, Luban, Świtała.

Pozostałe wyniki: Slavia Ruda Śląska - Ruch Radzionków 0:2, MK Górnik Katowice - Sarmacja Będzin 1:2, Górnik Wesoła - GKS Tychy - mecz odwołany.