Gdańskie wygrane pod siatką

Już bardzo blisko finału Pucharu Polski są po bydgoskim turnieju eliminacyjnym siatkarki Energi Gedania. Siatkarze I-ligowego Trefla wygrali 3:0
Mimo że w Bydgoszczy gedanistki odniosły tylko jedno zwycięstwo i doznały jednej porażki, swoje punktowe konto powiększyły w sumie o 5 oczek. Dwa punkty przyznane zostały gdańszczankom za nierozegrany mecz z Chemikiem Police, który wycofał się z rozgrywek pucharowych. Ostatni z serii czterech turniejów, jaki rozegrać musi w tej fazie rozgrywek każdy z zespołów, podopieczne Leszka Milewskiego zagrają w Gdańsku. Rywalkami Gedanii będą zespoły AZS Poznań, Budowlanych Łódź, a awizowaną wcześniej Muszyniankę zastąpi AZS Białystok. Z analizy tabeli uwzględniającej wyniki wszystkich 12 drużyn wynika, że już jedna wygrana powinna gdańszczankom zapewnić awans do 8-zespołowego finału.

Zwycięstwo, ale po grze obfitującej w liczne błędy własne, odnieśli siatkarze I-ligowego Trefla Gdańsk w ligowym pojedynku z Orłem Międzyrzecz.

Trefl Gdańsk - Orzeł Międzyrzecz 3:0

Sety: 25:23, 25:20, 25:23

Trefl: Kruk, Winnik, Chwastyniak, Serafin, Szczurowski, Stancelewski oraz Poskrobko (libero), Hajbowicz, Drabkowski, Szulik, Kocik, Świrydowicz.

Trefl zajmuje 2. miejsce w tabeli.