Bieg Niepodległości z biskupem Liberą?

Jeśli informacje promujące bieg się potwierdzą, będzie to wydarzenie bez precedensu. W zawodach, oczywiście honorowo, mają wziąć udział m.in. biskup płocki Piotr Libera i prezydent miasta Płocka Mirosław Milewski
O zbliżającym się Biegu Niepodległości wiedzieli "wtajemniczeni". Ale oficjalne plakaty promujące ostatnie w tym sezonie wydarzenie lekkoatletyczne są od kilku dni gotowe. Zespół Szkół Technicznych i Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy "Viktoria" zapraszają w poniedziałek 12 listopada na pl. Obrońców Warszawy przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Tam rozpocznie się i zakończy Bieg Niepodległości.

Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 11. Pół godziny później odbędzie się bieg honorowy z udziałem zaproszonych gości. To właśnie na jego trasie mogą pojawić się biskup płocki Piotr Libera i prezydent Mirosław Milewski. A już o godz. 12 rozpocznie się bieg główny. Tu wystartują zawodnicy w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i open. - Wszystko zależało będzie od pogody, ale sporo szkół chce startować. No i należy się spodziewać najlepszych płockich biegaczy - mówi Leszek Brzeski, prezes Viktorii. - Zgłoszenia do biegu głównego będziemy przyjmowali w poniedziałek od godz. 10.30.