Dominet Bank Ekstraliga: kolejka sentymentalna

Nowi koszykarze mają pomóc Polpharmie Starogard Gdański i Enerdze Czarni Słupsk. W niezmienionym składzie do meczu z Prokomem Trefl Sopot przystąpi Bank BPS Basket Kwidzyn
W Polpharmie trwa rotacja w składzie. Wyrzuconego z klubu Emmanuela Diesa zastąpił Steve Thomas (w poprzednim sezonie Polpak Świecie), a na wylocie jest testowany Jeremy Hunt. Ostatnią szansą będzie dla niego sobotni mecz z AZS Koszalin (godz. 17). Trenerem zespołu z Koszalina jest doskonale znany w Starogardzie Dariusz Szczubiał. I choć ma w składzie kilku ciekawych zawodników (Jeff Nordgaard, Dante Swanson, czy pozyskany w tym tygodniu kolejny znajomy kibiców w Starogardzie George Reese), na razie AZS radzi sobie przeciętnie. Ma tylko jedno zwycięstwo w czterech meczach. Polpharma ma więc realną szansę, aby odnieść drugie zwycięstwo w sezonie. Tym bardziej że gra u siebie.

O wiele trudniejsze zadanie czeka zespół Basketu. Co prawda Prokom ma kłopoty, jednak zwycięstwo kwidzynian w Sopocie byłoby ogromną sensacją. Na ten mecz (sobota, godz. 18) szczególnie czekają trener Basketu Mariusz Karol (w przeszłości asystent Eugeniusza Kijewskiego) oraz Bartosz Potulski i Michael Ansley. Pierwszy z nich jako zawodnik uczestniczył przy narodzinach wielkiego Prokomu. Drugi, kiedy grał w Sopocie, był ulubieńcem kibiców.

Trudny wyjazd czeka też Czarnych. Na szczęście dla trenera Igora Griszczuka w spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg mają już zagrać kontuzjowani ostatnio Aleksander Kudriawcew i Tarmo Kikerpill. Do tego w zespole jest dwóch nowych zawodników. Miesięczny kontrakt podpisał amerykański rozgrywający Ayinde Ubaka (ma w tym czasie zastąpić kontuzjowanego Mantasa Cesnasuskisa), a do końca sezonu zawodnikiem Czarnych będzie litewski skrzydłowy, 31-letni Zydrunas Urbonas, który ostatnio występował w cypryjskim AEL Limassol.