Wodnik Radom w międzynarodowym towarzystwie

PŁYWANIE. Z workiem medali wrócili zawodnicy Wodnika Radom z otwartych mistrzostw Bielska Podlaskiego młodzieży szkół podstawowych, które były jednocześnie trójmeczem Polska - Litwa - Białoruś. Międzynarodowe sukcesy radomianie święcili także podczas zawodów w Belgii i Krakowie.

W Bielsku Podlaskim silna, 20-osobowa ekipa Wodnika wywalczyła aż 20 medali. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawały Adrianna Nasiełowska w kategorii 11 lat (50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym) oraz Adrianna Mendyk wśród dziewcząt 9-letnich i młodszych (50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym). Ze złotem wrócili także Sylwia Busse (11 lat - 50 m stylem motylkowym), Martyna Soboń (12 lat - 50 m stylem klasycznym) oraz Jakub Fedorowicz (10 lat - 50 m stylem klasycznym). Ostatnia dwójka zdobyła także srebrne krążki na dystansie 50 stylem motylkowym. Po dwa medale wywalczyli dziewięcioletni Małgorzata Gębczyk (brązowy na 50 m stylem dowolnym i srebrny na 50 m stylem grzbietowym) i Oskar Kalbarczyk (srebrny na 50 m stylem dowolnym i na 50 m stylem grzbietowym) oraz rywalizujący w kategorii 12 lat Patryk Kurasiewicz (srebrny na 50 m stylem dowolnym i brązowy na 50 m stylem motylkowym). Do medalowej puli swoje osiągnięcia dołożyli także Kamila Kondej (11 lat - srebro na 50 m stylem klasycznym), Zuzanna Fedorowicz (11 lat - brąz na 50 m stylem grzbietowym), Adrianna Kamienik (12 lat - brąz na 50 m stylem klasycznym) oraz Piotr Wąsik (11 lat - brąz na 50 m stylem klasycznym). Na najniższym stopniu podium stanęła również sztafeta dziewcząt na dystansie 8 x 25 m. Warto dodać, że pływacy Wodnika zajęli jeszcze dziesięć miejsc od 4 do 5.

Natomiast w zawodach pływackich krajów Unii Europejskiej, które rozegrano w belgijskim mieście Liege, Wodnika jako jedyna reprezentowała Izabella Dymon (rocznik 1996). Radomianka zajęła trzecie miejsce w kategorii wiekowej 1995-96 na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz czwarte na 50 i 100 m stylem dowolnym. Trzeba zaznaczyć, że Dymon przegrała tylko z zawodniczkami ze starszego rocznika.

Z kolei na Międzynarodowych Zawodach Pływackich Kraków - Jesień 2007 cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe wywalczyła Martyna Soboń. Ponadto w końcowej klasyfikacji indywidualnej zawodniczka Wodnika zajęła trzecie miejsce.