Licencja dla Stali: jesteśmy zajęci wypełnianiem warunków

W Gorzowie zdawali sobie sprawę, że na bezwarunkową licencję na sezon 2008 - dostały ją ekstraligowe kluby z Torunia i Zielonej Góry - w tej chwili nie mają szans. - Musimy skończyć modernizację stadionu. Bądźmy spokojni. Stal pojedzie w elicie - powiedział dyrektor naszego klubu Ireneusz Maciej Zmora.
Komisja licencyjna działająca przy Polskim Związku Motorowym otworzyła już koperty z dokumentami nadesłanymi z klubów i tym, których wnioski nie budziły żadnych zastrzeżeń natychmiast przyznała licencje na przyszły sezon. Z pozostałymi będzie wyjaśniać wątpliwości, narzuci im także warunki, po spełnieniu których kluby będą miały szansę stać się pełnoprawnymi uczestnikami ekstraligi. - Jesteśmy w stałym kontakcie z komisją licencyjną i wiemy, że nasz plan finansowy jest w porządku - mówił dyrektor Zmora. - Wszystko rozbija się o obiekt, na którym Stal będzie podejmować rywali. Przede wszystkim nie mamy jeszcze czterech rzeczy: krytej trybuny, oświetlenia, monitoringu i loży prasowej. Wszystkie te sprawy zapniemy na ostatni guzik w ciągu najbliższych trzech miesięcy, najpóźniej do końca stycznia.

Gorzowianie jeszcze startując w I lidze spełnili inne warunki: stadion im. Edwarda Jancarza ma już prawie 7 tys. żółto-niebieskich plastikowych krzesełek (aby otrzymać licencję trzeba mieć ich minimum 5 tys.), tablicę świetlną oraz odpowiednią liczbę młodzieżowców do obowiązkowej ligi juniorów.

Postępowania wobec pozostałych klubów, także Stali, będą kontynuowane na kolejnych posiedzeniach komisji licencyjnej, które odbędą się do 15 listopada. W tym czasie gorzowski beniaminek powinien otrzymać licencję warunkową, np. do 31 marca przyszłego roku. Do 22 listopada kluby mają czas na ewentualne odwołanie do Zarządu Głównego PZM. Decyzje odnośnie przyznania licencji muszą zostać podjęte najpóźniej do 5 grudnia.