Sport w skrócie

Szczęśliwa trzynastka

Zawodnik Marek Jaskółka z Akweduktu MAC Edukacja Kielce był trzynastym zawodnikiem zawodów Pucharu Świata na dystansie olimpijskim w triatlonie, które odbyły się w meksykańskim Cancun. Pokonał go w czasie 1:54.33, 2.28 min. za zwycięzcą Kanadyjczykiem Simonem Whitfieldem. To był najlepszy występ kieleckiego zawodnika w tegorocznym cyklu, który dał mu 232 pkt. i awans o cztery pozycję na 33. miejsce w rankingu olimpijskim (kwalifikacje zapewnia sobie najlepsza 55.).

Jagodzka na podium

Aleksandra Jagodzka zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym podczas kolejnych zawodów cyklu Grand Prix Polski seniorów w pływaniu w Poznaniu. Będąca jeszcze juniorką zawodniczka Korony Swim Kielce pokonała najdłuższy dystans żabkarski w czasie 2.33,64. Była też piąta na połowę krótszym dystansie (1.13,01). W finałach A pływał też Grzegorz Jędrzejewski z KSZO Ostrowiec. On trzykrotnie stawał na piątym miejscu - na 50 (23,65) i 100 m dowolnym (51,65) oraz 50 m motylkiem (25,40).

Remis Energy z nowym trenerem

W meczu siódmej kolejki rozgrywek II ligi futsalu zespół Energy Ostrowiec zremisował na wyjeździe ze Strzelcem Gorzyczki 5:5 (4:4). Dwa gole dla gości zdobył Marcin Zawadzki, a po jednym Kamil Dobrowolski, Sylwester Świć i Michał Kamiński - po jednym. Ostrowiecki zespół poprowadził dotychczasowy drugi trener Marcin Zawadzki, bo jego poprzednik Rafał Barański zrezygnował. Energy z trzema remisami zajmuje dziesiąte, przedostatnie miejsce w grupie I. W sobotę o godz. 20 ostrowczanie zagrają u siebie z klasyfikowanym cztery lokaty wyżej Mareksem Chorzów.

Punkt we Wrocławiu

Remisem 5:5 zakończyło się spotkanie 5. kolejki grupy południowej I ligi tenisistek stołowych dwóch drużyn rezerw - AZS AE Wrocław i Rafaello Kazimierza Wielka. Komplet punktów dla gości zdobyła Anna Prokop - wygrała obie gry singlowe oraz w deblu z Agatą Kocelą. Ta druga zawodniczka zdobyła też punkt w grze pojedynczej, podobnie jak Agnieszka Wójcicka. Podopieczne Antoniego Koceli zajmują piąte miejsce w grupie, a w sobotę o godz. 16 podejmują zamykający tabelę zespół Rokity Brzeg Dolny.

Korona w finale

Pierwszoligowe piłkarki nożne Kolportera Korony Kielce zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W meczu o awans podopieczne Marka Mierzwy rozgromiły w Morawicy 10:1 (4:1) drugoligową Moravię. Przeciwniczkami kielczanek będzie drużyna Podgórza Kraków, która w drugim półfinale pokonała 3:0 Bronowiankę Kraków. Pojedynek finałowy odbędzie się w sobotę w południe na stadionie Naprzodu w Jędrzejowie.

Kadry pełne KSS

Aż dziesięć zawodniczek KSS Kielce otrzymało powołania do młodzieżowych reprezntacji Polski w piłce ręcznej. Wśród młodziczek z 1993 rocznika nominację otrzymały: Joanna Drabik, Magdalena Wójcik, Paulina Parandyk i Honorata Syncerz (konsultacja odbędzie się w dniach 13-18 listopada we Władysławowie i Cetniewie). Do kadry juniorek młodszych (1992) na zgrupowanie w dniach 18-24 listopada w Dziwnowie i Golejowie oraz sparingi z Niemkami Izabela Woźniak i Agnieszka Młynarska, a do juniorek (1990) cztery kolejne - Karolina Wałcerz, Edyta Szymańska, Alina Nowak i Kinga Lalewicz (również w dniach 18-24.11, ale w Dzierżonowie na mecze z Rumunkami).

Fart drugą drużyną

KKL Fart Kielce zdobył drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej VII Bocheńskiego Półmaratonu Niepodległości. Indywidualnie najlepiej spisał się Mateusz Gola, który zajął jedenastą lokatę. Junior z KKL pokonał 21,1 km w w czasie rekordu życiowego 1:14.10. Piętnasty był Piotr Koń (1:14.50), a 30. Zenon Stępień (1:19.43). Ich wyniki złożyły się na łączny czas drużyny z Kielc (3:48.43), którą wyprzedzili tylko biegacze MOK Mszana Dolna (3:39.09). Bieg wygrał Białorusin Aleh Hutnik (1:07.18), a czwarty był Artur Osman z Łącznej (1:08.42).