Zwycięskie przetarcie Lotosu

Lotos PKO BP wygrał ostatni sprawdzian przed meczem inaugurującym rozgrywki Euroligi. W spotkaniu 6. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy gdynianki pokonały na wyjeździe MUKS Poznań 90:69.
W poniedziałek o godz. 6.30 rano gdyńska drużyna wyruszyła do Poznania z nadzieją na ligowe zwycięstwo, które już przed godz. 17 stało się faktem. W starciu z MKUS Poznań zawodniczki z Gdyni dały pograć rywalkom tylko w pierwszej kwarcie. Pozostała część meczu to popis strzelecki rzutów za dwa punkty całego zespołu. Ta część gry w wykonaniu Lotosu PKO BP wyglądała jak trening rzutowy z półdystansu i spod kosza. Gdynianki w całym spotkaniu oddały aż 60 rzutów za dwa punkty, z czego celne były 32! Dzięki takiej skuteczności wszystkich zawodniczek trener Roman Skrzecz mógł spokojnie zmieniać skład tak, by żadna z jego koszykarek nie zmęczyła się zanadto przed środowym pojedynkiem euroligowym z Gambrinusem Brno. Po meczu w Poznaniu koszykarki Lotosu PKO BP pojechały na nocleg do Polkowic, a stamtąd wicemistrzynie Polski wyruszyły na podbój Brna. - Na pewno nie jesteśmy faworytem rywalizacji z zespołem, który jest utożsamiany z reprezentacją Czech, jednak jedziemy się bić o wygraną - podsumował trener Skrzecz.

MUKS Poznań - Lotos PKO BP Gdynia 69:90. Kwarty: 18:17, 16:27, 18:30, 17:16. MUKS: Howard 19 (1), Nieznalska 8, Antczak 7, Mądra 6, Skobel 6 (1) oraz Durak 12, Mićków 11 (1), Skowronek 0, Najtkowska 0. Lotos PKO BP: Leciejewska 13, Maksimović 12, Holdsclaw 10, Canty 8, Breitreiner 6 oraz Zarytska 11 (1), Snytsina 8, Gulak 8, Bibrzycka 7 (1), Waligórska 5 (1), Jujka 2.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Wisła Can Pack Kraków - Cukierki Odra Brzeg 80:52, INEA AZS Poznań - CCC Polkowice 75:78, PKM Duda PWSZ Leszno - ŁKS Siemens AGD Łódź 50:39, KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Energa Toruń 73:62, Utex Row Rybnik - KK AZS Jelenia Góra 81:52