Sport w skrócie

PŁYWANIE

Tuż za podium

Czwarte miejsce to najwyższa pozycja wywalczona przez radomianina Dawida Kundzika podczas zawodów z cyklu Grand Prix Polski rozegranych w Poznaniu. Kundzik, który jest wychowankiem Wodnika Radom, a obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Katowice, znalazł się tuż za podium w wyścigu na 50 m stylem motylkowym, uzyskując czas 25,26 s. Ponadto radomianin na dwukrotnie dłuższym dystansie w tym samym stylu uplasował się na szóstej pozycji (56.44 s). W pierwszej dziesiątce Kundzik znalazł się jeszcze płynąc na 50 m stylem dowolnym. Rezultatem 23.90 s zajął dziewiąte miejsce.

LEKKOATLETYKA

Trzeci na mecie

Artur Błasiński z ZTE Radom zajął trzecie miejsce podczas biegu pod nazwą "XXII Hornicka 10" rozegranym w czeskiej miejscowości Frydek Mistek. Radomianin na 10-kilometrowej trasie uzyskał czas 30 minut i 32 sekundy, a linię mety minął prawie minutę po zwycięzcy, którym został inny Polak Jakub Burghardt. Drugie miejsce zajął Słowak Miroslav Vanko. - Mimo że w ubiegłym roku na tej samej imprezie byłem drugi, to z tegorocznego rezultatu także jestem zadowolony - przyznał w rozmowie z "Gazetą" radomski długodystansowiec. Błasiński już w najbliższy weekend prawdopodobnie wystąpi na 7,5-kilometrowej trasie Biegu Niepodległości, który zostanie rozegrany w Krośnie.

PIŁKA NOŻNA

Uległy presji

Drugoligowe piłkarki Delty Radom przegrały w meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej z UKS-em w Piasecznie 0:4. - Przy odrobinie szczęścia mecz mógł się inaczej ułożyć. Zawodniczki zagrały nieco bojaźliwie i bardziej doświadczone rywalki to wykorzystały - powiedział "Gazecie" drugi trener Delty Wojciech Pawłowski. Drużyna z Piaseczna w rozgrywkach rywalizuje już od trzech sezonów i zaliczana jest do faworytów ligi. Z kolei dla młodych radomianek występ w drugiej lidze to debiut. Po tej porażce Delta z dorobkiem jednego zwycięstwa, jednego remisu i trzech porażek uplasowała się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

SIATKÓWKA

Zwycięski Wolanów

Reprezentacja Publicznego Gimnazjum w Wolanowie zwyciężyła w finale Gimnazjady Regionalnej LZS rozegranym w Skaryszewie. Podopieczni Ryszarda Kośca w drodze do finału imprezy pokonali rówieśników z Przytyka, Wierzbicy, Pionek i Skaryszewa nie tracąc nawet seta. W spotkaniu decydującym o triumfie po stojącej na wysokim poziomie i zaciętej grze zespół z Wolanowa wygrał z przedstawicielami Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu 2:1 (13:21, 21:14, 15:13).

Zwycięzcy zmagań wystąpili w składzie: Paweł Czubak, Mateusz Siara, Adrian Sadownik, Piotr Zdonek, Adrian Pękała, Konrad Siara, Sebastian Grabusiński, Dawid Firlej, Filip Szczęsny, Karol Jaworski, Adrian Sobczyk.

Drużyna uzyskała awans do mazowieckiego finału LZS.