Siatkarki Centrostal bez porażki w Białymstoku

Bardzo dobrze zaprezentowały się w drugim turnieju Pucharu Polski zawodniczki GCB Centrostalu. W Białymstoku bydgoszczanki w trzech spotkaniach straciły zaledwie dwa sety

Podopieczne Jacka Grabowskiego rozpoczęły od gładkiego zwycięstwa z Gedanią Gdańsk. W swoim drugim meczu, pomimo porażki w pierwszym secie, nasze siatkarki nie dały szans zespołowi z Dąbrowy Górniczej. Zwycięstwo turniejowe nasze zawodniczki przypieczętowały w niedzielę pokonując AZS Białystok.

- Cieszy taki wynik, choć na pewno łatwo nie było. Najbardziej męczyliśmy się z Dąbrową, a więc z drużyną, która przegrała wszystkie mecze. Nasz cel to awans do finału Pucharu i wyniki w Białymstoku bardzo nas do tego zbliżyły - mówił szkoleniowiec bydgoszczanek.

Kolejny turniej Pucharu Polski rozegrany zostanie już w piątek i sobotę w hali Łuczniczka. Rywalami naszego zespołu będą Gedania i MKS Dąbrowa Górnicza. Stawkę miał uzupełnić Chemik Police, ale zespół ten wycofał się z rywalizacji. Ostatni turniej odbędzie się 17-18 listopada. W Kaliszu Centrostal zmierzy się z Winiarami, Farmutilem Piła i Aluprofem Bielsko-Biała.

Przypomnijmy, że po serii turniejów awans do finału zapewni sobie osiem najlepszych drużyn.

woj

Wyniki bydgoszczanek:

GCB Centrostal - Gedania 3:0 (25:15, 25:23, 25:22), Centrostal - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (21:25, 25:21, 25:16, 26:24), Centrostal - AZS Białystok 3:1 (25:19, 23:25, 25:17, 25:17).

GCB Centrostal grał w składzie: Marta Pluta, Joanna Kuligowska, Dominika Kuczyńska, Aleksandra Liniarska, Dorota Ściurka, Alicja Malinowska, Dominika Leśniewicz (libero) oraz Monika Naczk, Petja Cekova, Katarzyna Wysocka, Monika Weder.