12 goli na Tor-Torze

Toruńscy hokeiści pewnie i wysoko pokonali Unię Oświęcim. W zespole TKH najlepiej spisał się Michal Mravec, który strzelił cztery bramki i zaliczył jedną asystę.

Oświęcimianie, którzy są najgorszym zespołem w lidze tylko w pierwszej tercji stawili zacięty opór gospodarzom. Dzięki bramce Mravca w 19 min. było 2:1 dla TKH. Od tego momentu na lodzie dominowali podopieczni Mariana Pysza. Świetnie spisywali się zwłaszcza gracze "pierwszej piątki" - Bomastek, Dołęga i Mravec. Kiedy tylko zaczynali grać szybciej i składniej, to rywale nie byli w stanie im dorównać. W efekcie już po dwóch tercjach gospodarze wygrywali 6:2. Hokeiści Unii nawet grając w pięciu na trzech nie byli w stanie oddać strzału w kierunku bramki bronionej przez Michała Plaskiewicza.

W ostatniej części meczu torunianie nieco pogubili się w obronie, dzięki czemu goście zdołali strzelić jeszcze dwie bramki. Jednak zwycięstwo podopiecznych Pysza nie było ani na moment zagrożone. Komplet punktów nie pozwolił torunianom na awans na piątą pozycję, ale przybliżył do utrzymania szóstego gwarantującego udział w fazie play-off.

Wynik meczu

TKH - Unia 8:4 (2:1, 4:1, 2:2)

Bramki: 1:0 Dzięgiel (10.), 1:1 Połącarz (18.), 2:1 Mravec (19.), 3:1 Mravec (24.), 4:1 Mravec (27.), 4:2 Kwiatek (29.), 5:2 Dzięgiel (29.), 6:2 Fraszko (36.), 7:2 Marmurowicz (42.), 7:3 Sobała (46.), 7:4 Połącarz (48.), 8:4 Mravec (54.)

TKH: Plaskiewicz - Dąbkowski, Buril, Bomastek, Mravec, Dołęga - Fraszko, Kubat, Chrzanowski, Koszarek, Marmurowicz - Cychowski, Koseda, Jastrzębski, Dzięgiel, Wieczorek

Pozostałe wyniki: Comarch/Cracovia Kraków - Wojas/Podhale Nowy Targ 5:2 (2:1, 3:0, 0:1), Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 8:0 (3:0, 3:0, 2:0), Polonia Bytom - GKS Tychy 1:5 (1:1, 0:4, 0:0), Stoczniowiec Gdańsk - KH Sanok 5:3 (0:0, 1:0, 4:3)