Pięć zawodniczek SPR w kadrze

W grudniu odbędą się mistrzostwa świata piłkarek ręcznych. Do kadry przygotowującej się do tej imprezy, która odbędzie się we Francji, powołano pięć zawodniczek lubelskiego SPR Safo.
Wśród wybranek trenera Zenona Łakomego znalazły się: Magdalena Chemicz, Ewa Damięcka, Katarzyna Duran, Małgorzata Majerek i Dorota Malczewska. W zasadzie jest w tym składzie jeszcze jedna szczypiornistka z lubelskim rodowodem - Kinga Byzdra, która formalnie jest zawodniczką SPR, ale aktualnie reprezentuje SMS Gliwice. Oprócz lublinianek w 21-osobowej kadrze są: Izabela Czarna, Agnieszka Jochymek, Kaja Załęczna, Klaudia Pielesz, Aleksandra Jacek (wszystkie Interferie Zagłębie Lubin), Iwona Łącz i Marta Goraj (obie AZS Politechnika Koszalińska), Kinga Polenz (Piotrcovia Piotrków Trybunalski), Małgorzata Sadowska (AZS AWFiS Dablex Gdańsk), Karolina Kudłacz (HC Lipsk), Dagmara Kowalska (VfL Oldenburg), Agnieszka Wolska (HC Frankfurt), Iwona Niedźwiedź-Cecotka (SK Aarhus/Dania), Karolina Siódmiak (Le Havre/Francja), Izabela Duda (Storhamar/Norwegia). Natomiast w rezerwie pozostają: Hanna Strzałkowska, Beata Kowalczyk (obie Piotrcovia), Kamila Całużyńska i Monika Stachowska (obie Łączpol Gdynia), Lucyna Wilamowska (AZS AWFiS Dablex), Marta Gęga (Finepharm Carlos Jelenia Góra), Sabina Kubisztal (Interferie Zagłębie).

Kadrowiczki po zakończeniu pierwszej rundy spotkają się 12 listopada na zgrupowaniu w Cetniewie. Potem reprezntanki wyjadą do Francji, gdzie wystartują w turnieju o Puchar Francji. Impreza odbędzie się 21-25 listopada w Dunkierce, a rywalkami Polek będą reprezentacje gospodyń, Brazylii i Tunezji. Mistrzostwa świata rozpoczną się 2 grudnia i potrwają do

16. Warto dodać, że aż dziesięć kadrowiczek będzie można w niedzielę obejrzeć w Lublinie. Tego dnia w hali na Globusie zostanie rozegrany pierwszy mecz III rundy Pucharu EHF, w którym SPR Safo spotka się z Intereferie Zagłębiem Lubin, a oba zespoły mają w reprezentacji po pięć szczypiornistek.