Siedem razy na podium

W Ciepłowodach na Dolnym Śląsku rozegrano XIX otwarte mistrzostwa Polski w all-style karate semi-contact. Zawodnicy Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan wywalczyli tam siedem medali.
Imprezę zorganizowano pod egidą Polskiego Związku Sportu Budo. W turnieju startowali reprezentanci klubów karate, taekwondo, kickboxingu i jiu-jitsu z całego kraju. - W tym roku nasz klub reprezentowali mniej doświadczeni zawodnicy - mówi Piotr Bernat, trener Dana. - Nasza klubowa czołówka przygotowuje się bowiem do listopadowych zawodów w taekwondo i kickboxingu, więc szansę dostali młodsi. Muszę powiedzieć, że spisali się bardzo dobrze. Zdobyliśmy tam trzy krążki z najszlachetniejszego kruszcu. Wygrali Kamil Daniel, Milena Paprocka i Grzegorz Kozłowski. Ten ostatni zakończył walkę finałową przed czasem już w pierwszej rundzie.

Warto dodać, że do finału dotarł także starszy brat Kamila Bartek, ale ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji. Srebrne medale wywalczyli także Dominik Sarama i Marzena Polkowska, a brązowy Sebastian Słupny. W klasyfikacji zespołowej lublinianie zajęli czwartą pozycję. Wygrały Krapkowice przed Gdynią i Ciepłowodem. - Czeka nas teraz bardzo gorący okres - dodaje Piotr Bernat. - Najpierw wystartujemy w mistrzostwach województwa w kickboxingu, a potem wyjeżdżamy do Opola, gdzie 24-25 listopada weźmiemy udział w bardzo silnie obsadzonym I Opolskim Turnieju Taekwondo, na który przyjedzie wielu zawodników zagranicznych.Foto: Archiwum Dana

Na zdjęciu: Bartek i Kamil Danielowie.