Piłkarska III liga: Koszarawa nie zwalnia tempa

W świetnej formie jest ostatnio drużyna prowadzona przez grającego trenera Piotra Stacha. Jego Koszarawa Żywiec tym razem wygrała w Słubicach. Drugiej kolejnej porażki w meczu u siebie doznała Walka Zabrze. Rozwój Katowice w końcówce spotkania w Głogowie uratował remis.

Po sobotniej porażce u siebie z Lechią Zielona Góra piłkarze Walki po cichu przyznawali, że woleliby swoje mecze rozgrywać na... wyjeździe. Powód? W tym sezonie na zabrzańskim obiekcie wygrali tylko dwa z siedmiu spotkań, a na obcych boiskach zwyciężyli już czterokrotnie! - Do 72. minuty niewiele wskazywało, że przegramy - relacjonował trener gospodarzy Andrzej Kobiałka, którego zawodnicy do tego momentu mieli kilka okazji do strzelenia gola. - Niestety, zabrakło egzekutora - tłumaczył zabrzański szkoleniowiec, przypominając sobie pewnie sytuacje, w których Rafał Wawrzyńczok nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego Łukasza Twarowskiego. Zwycięstwo zielonogórzanom, których poprowadził Jarosław Miś, dotychczasowy asystent zwolnionego kilkanaście godzin przed meczem trenera Zbigniewa Mandziejewicza, zapewnili młodzi rezerwowi: 17-letni Michał Kojder i 21-letni Wojciech Okińczyc.

Tempa nie zwalnia Koszarawa. Żywiecka drużyna, która ostatnio odniosła dwa wysokie zwycięstwa i pechowo zremisowała z Rakowem, tym razem wygrała na wyjeździe z zajmującą dotąd czwarte miejsce w tabeli Polonią Słubice. Kluczowe dla losów spotkania było wejście na boisko w II połowie 21-letniego Damiana Stolarczyka. Niecałą minutę po pojawieniu się na murawie rezerwowy Koszarawy wykorzystał dośrodkowanie Marokańczyka Salaha Sibouiha i doprowadził do wyrównania. Zwycięskiego gola, po asyście Krzysztofa Bizackiego, strzelił Krzysztof Zaremba. Warto dodać, że tych dwóch piłkarzy zdobyło w tych rozgrywkach w sumie aż 14 goli.

Po bezbramkowej I połowie meczu Chrobrego z Rozwojem zaraz po przerwie do ataku ruszyli katowiczanie. Podopiecznym trenera Marka Koniarka zabrakło jednak skuteczności oraz szczęścia i - zamiast strzelić - stracili gola! Łukasz Plewko z rzutu wolnego zagrał piłkę w pole karne, ta skozłowała przed Markiem Kolonką i... wpadła do bramki Rozwoju. Gościom dopiero w końcówce udało się pokonać Michała Długosza. Wyrównującego gola po dośrodkowaniu Marcin Polarza strzałem głową zdobył Wojciech Szwed.

Walka Zabrze - Lechia Zielona Góra 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kojder (72.), 0:2 Okińczyc (81.)

Walka: Struski - Baron, Gałecki Ż , Staniek, Rzepka - Picuła (46. Lindner), Krzęciesa, Sala, Ł. Domagalski Ż (46. Hutka) - Musiał (67. Zawadzki Ż ), Wawrzyńczok (81. Stawowy).

Polonia Słubice - Koszarawa Żywiec 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Budzałek (8.), 1:1 Stolarczyk (62.), 1:2 Zaremba (76.)

Koszarawa: Kiełpin - Pindel Ż , Kapera, Gacki, Sibouih - Błachut (61. Stolarczyk), Janik, Bukowiec (46. Stach Ż ), Janczarek Ż - Bizacki, Zaremba (90. Laprus).

Chrobry Głogów - Rozwój Katowice 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Plewko (52.), 1:1 Szwed (87.)

Rozwój: Kolonko - Will, A. Bosowski, Szwed Ż - Paździorek Ż (65. Karpowicz), M. Bosowski, Brysz, Polarz, Kopytko (46. Waniek) - Michalski, Jędrowski (65. Buffi).

W pozostałych meczach: Unia Kunice - Gawin Królewska Wola 0:2 (0:0): Piątkowski (54.), Burski (58 ); Raków Częstochowa - MKS Kluczbork 3:0 (1:0): Sołtysik (17.), Przybylski (54.), Rogalski (58.); GKP Gorzów Wlkp. - Orzeł Ząbkowice Śl. 3:0 (0:0): Gajewski (55., 72.), Weres (89.); Skalnik Gracze - Miedź Legnica 1:4 (0:2): A. Matkowski (65.) - Ziajka (10.), Misan (32., 60. karny, 90.); Pogoń Świebodzin - Arka Nowa Sól 3:2 (3:0): Kołodyński (7.), Jaworski (13.), Grochowski (37.) - Walter (74.), Pawlak (75.).