Wygrana Rosasportu, Politechnika nie grała

KOSZYKÓWKA. Drugoligowy Rosasport Radom po dramatycznym i pełnym emocji meczu pokonał Temcold Warszawa. Tymczasem mecz Politechniki Radomskiej z GKS Nowiny nie odbył się.

Po dwóch kwartach podopieczni Piotra Ignatowicza dość pewnie prowadzili ze studentami z Warszawy 50:37. Trzecia kwarta rozpoczęła się jednak po myśli gości, którzy po niespełna czterech minutach doprowadzili do remisu, a po następnych wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. W tym czasie radomianie sprawiali wrażenie zagubionych i w konsekwencji w tej kwarcie zdobyli zaledwie 11 punktów, przy aż 34 punktach gości. Reprymenda trenera Ignatowicza poskutkowała, bowiem od czwartej kwarty kibice widzieli zupełnie inny zespół Rosasportu. Przede wszystkim zagrali oni konsekwentnie w obronie. Punkty zaczął seryjnie zdobywać Tomasz Wróbel. Na trzy minuty przed końcową syreną gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W kolejnych akcjach za trzy punkty celnie rzucali Wróbel oraz Marcin Teklak. To podłamało rywala, który nie był w stanie odmienić losów meczu. Ostatnie punkty po efektownej akcji zdobył Emil Podkowiński, który przypieczętował zasłużoną wygraną gospodarzy.

Z kolei podopieczni Marka Brzeźnickiego mieli zmierzyć się w wyjazdowym meczu z drużyną okupującą ostatnie miejsce w tabeli. Do konfrontacji jednak nie doszło, bo zespół z Nowin wycofał się z rozgrywek.

GRUPA A

ROSASPORT RADOM - TEMPCOLD AZS PW WARSZAWA 86:79

Kwarty: 22:14, 28:23, 11:34, 25:8.

Rosasport: Sosnowik 16, Teklak 15, Kapturski 14, Wróbel 11, Pawlak 7, Mroczek 6, Ignatowicz 6, Kogut 5, Podkowiński 4, Zalewski 2, Łubiński 0.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: OSSM PZKosz Warszawa - Legia Warszawa 82:77, AZS WSGK Kutno - Mostostal Białystok 78:66, Pierniki Toruń - ŁKS Petrolinvest Łódź 75:63, Tur Bielsk Podlaski - OSSM PZKosz Sopot 74:78, Norgips Piaseczno - ŻTS Nowy Dwór Gdański 75:59, Bonduelle Harmattan Gniewkowo - Astoria Warszawa 97:98.

GRUPA C

Wyniki 6. kolejki: Alba Chorzów - MCKiS AND BUD Jaworzno 79:55, AZS AWF Katowice - UMKS Kielce 64:59. Mecze: Wisła Kraków - Polonia Posil REM II Przemyśl, Hawajskie Koszule Żory - MOSiR Krosno, MMKS Dąbrowa Górnicza - Cracovia Kraków, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Pogoń Ruda Śląska zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety".