Liga francuska. Słaby Jeleń po hat tricku

Lider swojej grupy w Lidze Mistrzów Olympique Marsylia pechowo przegrał z Sochaux i znów stoczył się do strefy spadkowej. Ireneusz Jeleń tym razem nie zachwycił w meczu Auxerre, ale zagrał od pierwszej minuty.

Były reprezentant Polski przebywał na boisku przez 69 minut. Tym razem opuściła go błyskotliwość i skuteczność dzięki której tydzień temu w 20 minut w spotkaniu z Lorient strzelił trzy gole. W dzienniku "L'Equipe" Jeleń otrzymał tym razem notę 4, najsłabszą w drużynie. Auxerre bezbramkowo zremisowało w Saint-Etienne. "Dobry punkt na Chaudron" - skwitowała to oficjalna strona Auxerre. Drużyna Polaka znajduje się jednak wciąż niedaleko strefy spadkowej.

Nie jest to jednak tak bardzo zaskakujące (z Auxerre odeszło przed sezonem pięciu podstawowych piłkarzy) jak w przypadku Marsylii. Olympique, który w Lidze Mistrzów nie przegrał jeszcze meczu w Ligue 1, ma już sześć porażek w 12 meczach. Magia nowego trenera Erica Geretsa, która zadziałała niedawno na Anfield Road w Liverpoolu (sensacyjne zwycięstwo 1:0), nie przyniosła skutku na Bonal w Sochaux-Montbéliard. Marsylczycy stracili dwa gole po samobójczych główkach Ronalda Zubara i Laurenta Bonnarta. Do tego w 78. minucie przy stanie 1:2 wprowadzony po przerwie Djibril Cissé przestrzelił rzut karny. Nic nie pomógł też OM powrót do składu młodej gwiazdy Samira Nasriego.

Wyniki 12. kolejki:

METZ - NANCY 0:0

MONACO - CAEN 0:0

LORIENT - NICE 0:0

SOCHAUX - OLYMPIQUE MARSYLIA 2:1 (1:1): R. Zubar (30. samob.), Bonnart (52. samob.) - Niang (9.)

BORDEAUX - VALENCIENNES 2:1 (2:1): Jussie (36., karny), Bellion (45.) - S. Diawara (34. samob.)

LILLE - STRASBOURG 0:3 (0:2): Mouloungui (36.), Rodrigo (41.), Johansen (69.)

SAINT-ETIENNE - AUXERRE 0:0

LENS - RENNES 1:2 (0:0): Monterrubio (50.) - Wiltord (57.), Leroy (77.)

LE MANS - TOULOUSE 1:1 (0:0): Sessegnon (61.) - Dieuze (82.)

PARIS SAINT-GERMAIN - OLYMPIQUE LYON 2:3 (0:2): Pauleta (61., 90.) - Ben Arfa (41., 43.), Govou (84.)