Derby siatkarskie dla Łomży

W II-ligowych derbach Podlasia Jedynka Łomża wygrała z WSWFiT Białystok. W II lidze męskiej zespoły z naszego województwa nie straciły jeszcze seta. W Hajnówce wynik zszedł niestety na drugi plan.
Beniaminek żeńskich rozgrywek z Łomży wygrał przed własną publicznością przy komplecie 500 kibiców. To pierwsze zwycięstwo łomżanek na tym szczeblu rozgrywek.

Gospodynie dość niespodziewanie po dwóch pierwszych setach wygrywały 2:0.

- W trzecim mogliśmy skończyć mecz, ale zabrakło moim dziewczynom ogrania ligowego - mówi Mirosław Skawski, trener Jedynki. - Bardziej nerwowo do tego spotkania i tak podeszły chyba białostoczanki. Opanowały się dopiero po dwóch setach. Na szczęście w piątym nasza przewaga była już bezdyskusyjna.

Niemiła niespodzianka spotkała siatkarzy Pronaru Hajnówka, kiedy po wygranym 3:0 spotkaniu z Armatem Kozienice weszli do swojej szatni. Okazało się, że podczas meczu grasowali tam złodzieje. Zawodnikom zginęły pieniądze, dokumenty, telefony komórkowe, karty płatnicze.

- Apeluję do złodziei, aby podrzucili nam chociaż dokumenty - prosi Paweł Blomberg, trener Pronaru. - W innym przypadku siatkarze muszą rozjechać się do swoich miejscowości w różnych stronach Polski, bo będą musieli wyrabiać dokumenty. To wiąże się z tym, że nie będzie ich na treningach i utrudni nam pracę. Co do samego meczu z Kozienicami, rywale w dwóch pierwszych setach osiągali kilkupunktową przewagę dzięki dobremu przyjęciu. Dopiero w końcówkach nie wytrzymywali być może presji i popełniali błędy, które wykorzystywaliśmy. Trzeci set to już nasza dobra zagrywka, blok i wygrana bez problemu.

Bez przygód i w znacznie łatwiejszym stylu swój mecz wygrał Ślepsk Augustów, odprawiając 3:0 GTS Gdańsk.

Jedynka Łomża - WSWFiT Białystok 3:2

Sety: 25:16, 25:23, 19:25, 22:25, 15:6

Jedynka: Skowrońska, Lencka, Surawska, Chomutnik, Panas, Karpińska, Śleszyńska (libero) oraz Dąbrowska, Sęk, Lubińska

WSWFiT: Wierkin, Mróz, Sasimowicz, A. Korol, M. Korol, Piwko, Obacz (libero) oraz Szulborska, Tobiś, Karpińska, Bartoszuk

Inne wyniki 2. kolejki: Legionovia Legionowo - AZS AWF Warszawa 3:0, ŁKS Łódź - Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3, Sparta Warszawa - Politechnika Radom 2:3, mecz Budowlani Łódź - Nike Ostrołęka został przełożony.

10. WSWFiT Białystok 2 1 2:6

Pierwsze cztery zespoły po rundzie zasadniczej zagrają w play off o awans do I ligi. Ostatnie cztery powalczą o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play out zajmie ostatnie dziesiąte miejsce w tabeli, zespół z dziewiątej pozycji zagra w barażu o pozostanie w II lidze

Pronar Parkiet Hajnówka - Armat Kozienice 3:0

Sety: 27:25, 32:30, 25:13.

Pronar: Woroniecki, Guindo, Jaskulski, Staniewski, Saczko, Żyliński, Knasiecki (libero) oraz Niemiec

Ślepsk Augustów - GTS Gdańsk 3:0

Sety: 25:16, 25:21, 25:19.

Ślepsk: Malczewski, Korpak, Szlejter, Netter, Gołębski, Babińczuk, Kowalko (libero) oraz Augustynowicz, Wróblewski, Rudzewicz, Bartoszewicz.

Inne wyniki 2. kolejki: Wilga Garwolin - Ósemka Siedlce 2:3, Pekpol Ostrołęka - Legia Warszawa 3:0, WTS Warka - AZS II Olsztyn 3:1.