Łódzkie siatkarki postraszyły ekstraklasę

Siatkarki Budowlanych Organiki Łódź już pierwszego dnia turnieju o Puchar Polski sprawiły sensację. Pokonały drużynę Ligi Siatkówki Kobiet - AZS Białystok.
Mało tego, to nie było zwykłe zwycięstwo, ale powalenie na kolana ekstraklasowego zespołu. Łodzianki w żadnym z setów nie pozwoliły wyjść przyjezdnym z 20 punktów.

Jak do tego doszło? Można by powiedzieć, że białostoczanki zlekceważyły drużynę Jacka Pasińskiego nie spodziewając się tak wysokiego poziomu drugoligowców, gdyby przegrały z kretesem pierwszego seta. Ale akurat w tej partii postawiły największy opór gospodyniom. Później nie miały już nic do powiedzenia. O zwycięstwie zdecydowało fenomenalne przyjęcie łodzianek. Brylowała w tym elemencie Małgorzata Niemczyk, ale dorównywała jej Katarzyna Ciesielska. Ich koleżanki skutecznie kończyły akcje i jedyny drugoligowy zespół w stawce drużyn walczących o Puchar Polski objął jako pierwszy prowadzenie w grupie.

Drugiego dnia zawodów nie było już tak dobrze. Ale porażka z Gedanią nie wynikała wyłącznie z tego, że gdańszczanki grały tak dobrze, tylko siatkarkom Budowlanych Organiki zbyt często zdarzały się proste błędy. Źle serwowały, nie kończyły ataków, a przede wszystkim zawiodło rozegranie. Heroiczna postawa Ciesielskiej, która przyjmowała w nieprawdopodobnych wręcz sytuacjach, pozwoliła tylko przegrać ten pojedynek z honorem.

W ostatnim meczu łodzianki spotkały się z mistrzyniami Polski i całkiem niespodziewanie nawiązały wyrównaną walkę. Wykorzystały to, że w zespole mistrzyń Polski zabrakło kadrowiczek i zawieszonej Anny Barańskiej. Gospodyniom zabrakło jednego wygranego seta, żeby zająć drugie miejsce w turnieju. Zakończyły go na czwartym, ale nie mają się czego wstydzić.

Wyniki łódzkiego turnieju:

Budowlani Organika Łódź - AZS Białystok 3:0 (19, 16, 16), Budowlani Organika - Gedania 0:3 (-16, -22, -19), Budowlani Organika - Winiary Kalis 0:3 (-23, - 23, -22), Winiary - Gedania 3:0, Winiary - AZS 3:1, AZS - Gedania 3:1.

Budowlani Organika: Baran, Niemczyk, Blomberg, Bednarek, Wołoszyn, Jasińska, Ciesielska (libero) oraz Łubis, Wankiewicz, Kuźmin, Rudzka-Adamiak.