Sześciu zawodników Vive wystąpiło w kadrach A i B

Aż sześciu zawodników Vive wystąpiło w reprezentacjach Polski A i B. W pierwszej drużynie Patryk Kuchczyński zdobył gola, a biało-czerwoni pokonali Szwecję 30:24. Dziś zagrają w półfinale QS Supercup z Niemcami.

W Niemczech na turnieju QS Supercup z pierwszym zespołem w meczu przeciwko Szwecji zagrał Patryk Kuchczyński. W Dortmundzie prawoskrzydłowy grał całą pierwszą połowę. Zdobył jedną bramkę i popełnił jeden błąd techniczny. Zagrał też lewoskrzydłowy Vive Mateusz Jachlewski, ale nie wpisał się na listę strzelców. Polacy zwycięstwo nad Szwecją 30:24 (13:12) zawdzięczają świetnej grze w drugiej połowie. Skuteczny był głównie były gracz Vive Mariusz Jurasik (6 goli), świetnie bronił Adam Weiner. Dziś w półfinale QS Supercup biało-czerwoni zagrają z Niemcami.

Czterech kielczan miał do dyspozycji w kadrze B trener Daniel Waszkiewicz. W Kaliszu podczas turnieju Grundfos Cup Polacy pokonali Estonię 26:23 (10:13). Dwa gole zdobył Mateusz Zaremba, który grał ponad dwadzieścia minut. Tyle samo czasu na parkiecie spędzili Marek Kubiszewski, Daniel Żółtak i Michał Chodara.

Występująca w eksperymentalnym składzie "siódemka" Vive zremisowała natomiast w Mielcu towarzyski mecz z liderem I ligi - Stalą 33:33 (14:19).

Vive w Mielcu: Czopek, Bernacki - Cacić 10, Konitz 8, Nikulenkow 6, Rosiński 4, Bartczak 3, Podsiadło 1, Misiewicz 1, Juszczyk, Kubillas.