Lechici zagrają dla Waldemara Piątka

"Dziesiątka dla Piątka" - pod taką nazwą 16 listopada zostanie zorganizowany mecz towarzyski Lech Poznań - Gwiazdy Ligi Polskiej. - Bilety będą kosztowały 10 zł, a całkowity dochód przeznaczymy na pomoc w leczeniu choroby Waldemara Piątka - mówi Michał Lipczyński, szef marketingu "Kolejorza".
Waldemar Piątek był bramkarzem Lecha od wiosny 2003 r., rok później zdobył Puchar Polski, a potem także superpuchar. Po raz ostatni stanął między słupkami bramki "Kolejorza" w czerwcu 2005 r. w wyjazdowym meczu Pucharu Intertoto z Karvanem Jewłach. Lekarze zabronili mu uprawiania sportu po tym, jak Piątka zaatakował wirus wątroby. Od tego czasu leczy się, nie może trenować, ani grać w piłkę. O bramkarzu nie zapomnieli jednak ani kibice (wiele razy skandowali jego nazwisko), ani koledzy z Lecha. "Waldek, jesteśmy z tobą" - koszulki z takim napisem zakładali lechici. - Jesteśmy z nim. Wraz z wieloma piłkarzami spoza Poznania chcemy w drugiej połowie roku zorganizować mecz, który pomoże nam zebrać pieniądze na jego leczenie - mówił podczas czerwcowego spotkania z kibicami w Gazeta Café kapitan Lecha Piotr Reiss.

Pomysł ten wreszcie się zmaterializował. W piątek 16 listopada, gdy będzie przerwa na mecze ekstraklasy, dojdzie w Poznaniu do meczu pokazowego Lecha z Gwiazdami Polskiej Ligi. - Bardzo podoba mi się ta inicjatywa - mówi Piątek. - Czuję się dobrze, bardzo chciałbym wrócić do piłki, bo nie zapomniałem, że jestem piłkarzem. Trudno jednak powiedzieć, kiedy to nastąpi. Muszę się teraz poddać kuracji ziołowej i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Trenerem zespołu gwiazd będzie Grzegorz Mielcarski, a w drużynie pojawią się m.in.: Andrzej Juskowiak, Piotr Świerczewski, Krzysztof Gajtkowski, Jacek Dembiński, Tomasz Iwan, Radosław Majdan i Tomasza Hajto.