Początek rozgrywek III ligi siatkówki

Bez zespołu z Białegostoku zainauguruje w niedzielę rozgrywki podlaska III liga siatkówki
W ostatnim sezonie zespół występujący pod nazwą WSFiZ Białystok zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach i - choć bez powodzenia - walczył w barażach o awans do II ligi. Niestety, w zmaganiach, które zaczynają się w niedzielę, tej drużyny zabraknie.

- Dwóch naszych najlepszych zawodników - Mateusz Sacharewicz i Maciej Nalewajko - przenieśli się do Szkół Mistrzostwa Sportowego ze Spały i Sopotu - opowiada Witold Kaczmarek, prowadzący w poprzednim sezonie zespół. - Kilku zawodników znalazło się w zespołach II-ligowych, a jeszcze inni wyjechali na studia z Białegostoku. Zostało mi trzech juniorów i dwóch kadetów. Na siłę mógłbym dołączyć jeszcze do ekipy młodzików z rocznika 1993, ale chyba nie ma to sensu. Skupiamy się teraz na pracy właśnie z młodzikami, z którymi za rok powinniśmy wrócić do III ligi.

W porównaniu do poprzedniego sezonu w lidze nie wystartuje także Promień Mońki. Stawkę uzupełni za to debiutant na tym szczeblu rozgrywek, Żubr Białowieża, oparty na absolwentach Zespołu Szkół Leśnych. Żubr w pierwszej kolejce spotka się z drugim zespołem z poprzedniego sezonu, Biebrzą Lipsk, która przegrała walkę o awans ze Ślepskiem Augustów. W zaczynających się rozgrywkach zespół z Lipska jest faworytem.

- Wzmocniliśmy się atakującym Marcinem Bugiedą ze Ślepska - mówi Rafał Suszyński z Biebrzy. - Chcemy zająć co najmniej miejsce gwarantujące udział w barażach o awans. Najgroźniejsi konkurenci to ekipy z Grajewa i Bielska Podlaskiego.

Straty kadrowe już tradycyjnie dotknęły drużynę SUKSS-u Suwałki. Wyróżniający się siatkarz ekipy - atakujący Michał Jutkiewicz - podjął studia w Opolu, a trzech innych graczy przeniosło się do rezerw AZS-u Olsztyn.

Terminarz 1. kolejki III ligi: SUKSS Suwałki - Orion G2 Bielsk Podlaski (niedziela, godz. 13 w sali przy ul. Wesołej); Mikolo Sokółka - Mlekpol Grajewo (niedziela, godz. 16 w sali przy ul. Mickiewicza); Żubr Białowieża - Biebrza Lipsk (niedziela, godz. 16 w sali przy ul. Waszkiewicza).