Ruch wyda miliony na wzmocnienia

Mariusz Klimek chce, by zimą do kadry chorzowskiej drużyny dołączyło trzech, czterech klasowych piłkarzy. Nieoficjalnie mówi się, że za politykę transferową będzie odpowiadał Dariusz Gęsior.
Działacze niebieskich spotkali się we wtorek z dziennikarzami, by opowiedzieć o ostatnich zmianach w spółce. Mariusz Klimek, główny udziałowiec i sponsor chorzowskiego klubu, wrócił do niedawnego nieporozumienia podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki. Zebranie opuściło wtedy kilku mniejszościowych akcjonariuszy, wśród których znaleźli się m.in. byli prezesi Marek Nowak i Henryk Śliwiński oraz piłkarz Mariusz Śrutwa.

"Buntownicy" tłumaczyli potem, że ich zlekceważono i nie dopuszczono do dyskusji na temat przygotowanych uchwał. - Plan zebrania ustalono dużo wcześniej. Był czas na zmiany, ale nikt z tego prawa nie skorzystał - tłumaczyła Katarzyna Sobstyl, prezes Ruchu.

Klimka zdenerwowało, że mniejszościowi akcjonariusze wylali swoje żale w gazetach. - Co dobrego zrobili ostatnio dla tego klubu? - pytał.

Były i dobre wieści: prezes Sobstyl zdradziła, że pierwszy raz od czasu, kiedy kieruje Ruchem, niebieska spółka wypracowała zysk!

Także dzięki temu działacze będą mogli zimą wydać więcej na transfery nowych piłkarzy. - Przeznaczymy na ten cel dodatkowe 1,2 miliona złotych - mówił Dariusz Smagorowicz. Przewodniczący Rady Nadzorczej zdradził, że stara się namówić do współpracy i sponsoringu kolejne firmy z branży IT oraz bankowej. - Wszystko zmierza w dobrą stronę - zapewnił.

Zgodnie z naszymi informacjami z klubem żegna się dyrektor Krzysztof Ziętek (na razie na L4). Niewykluczone, że jego miejsce zajmie Dariusz Gęsior. Były piłkarz niebieskich będzie jeszcze rozmawiał z działaczami na temat roli, jaką będzie pełnił w klubie. Nieoficjalnie mówi się, że miałby odpowiadać za politykę transferową. W planach są kolejne wzmocnienia sztabu sportowego - m.in. o skautów, którzy szukaliby dla klubu młodych, utalentowanych graczy.

Zbliża się też dzień, gdy kilka działów spółki przeniesie się z Cichej na ulicę Kadecką (dawna siedziba sponsorującego klub Reportera). Do remontowanych właśnie pomieszczeń wprowadzą się pracownicy działów handlowego i marketingu. Tym ostatnim pokieruje teraz Marzena Mrozik, która wcześniej odpowiadała za marketing w firmie chemicznej Dwory Oświęcim.